„Myslím si, že všechno, co jsme udělali, jsme nakonec udělali správně. Chtěli jsme postoupit a to se nám povedlo. Za celou sezonu jsme prohráli pouze dvakrát. Doma s Tachovem, což není ostuda, a pak hned záhy na hřišti rokycanského béčka. Ale bylo to až ve chvíli, kdy jsme měli už jistý postup do kraje a už šlo jen o to, jestli skončíme na prvním, nebo druhém místě,“ říká hlavní kouč Radek Vodrážka. Stejně jako áčko v divizi také rezerva SK Petřín Plzeň si do nové sezony krajského přeboru nedává malé cíle. „Chceme určitě skončit do třetího místa,“ hlásí směle lodivod plzeňského celku.

Unikátní příloha pro fotbalové fajnšmekry. Kupte si Deník ve čtvrtek 4. srpna

Ačkoliv družstvo ze Slovan bude do letošního ročníku vstupovat jako nováček, je (i vzhledem k výsledkům z loňské sezony a nesporné kvalitě hráčů) patrné, že bude patřit k hlavním aspirantům na titul přeborníka Plzeňského kraje.

Fotbalisté SK Petřín Plzeň B (červení) vstoupí do nové sezony krajského přeboru jako nováček, ale zároveň budou patřit k největším favoritům.Fotbalisté SK Petřín Plzeň B (červení) vstoupí do nové sezony krajského přeboru jako nováček, ale zároveň budou patřit k největším favoritům.Zdroj: Vlaďka Štychová

„Nicméně největší šance dávám Tachovu, ten podle mě celý krajský přebor vyhraje,“ myslí si kouč mladých Plzeňanů. „A silný bude také Rapid Plzeň, protože výrazně posílil,“ pokračuje. Právě na Lopatárnu (Rapid) se z kádru Petřína přesunuli hned tři borci – Martin Černický, Matěj Fikrle a Tomáš Ježek.

Fotbalisté SK Petřín Plzeň B (červení) vstoupí do nové sezony krajského přeboru jako nováček, ale zároveň budou patřit k největším favoritům.Fotbalisté SK Petřín Plzeň B (červení) vstoupí do nové sezony krajského přeboru jako nováček, ale zároveň budou patřit k největším favoritům.Zdroj: Vlaďka Štychová

Kabinu Vodrážkova týmu opustil i Lukáš Zoubek, který bude hrát fotbal v nižší soutěži v Německu, a legionář Yuriy Skalozubov, jenž se odstěhoval do Prahy, a na Petříně tak z pochopitelných logistických důvodů své angažmá ukončil.

Hlavní trenér SK Petřín Plzeň Radek Vodrážka.
Nová sezona, stejný cíl. Chceme hrát o postup do ČFL, hlásí trenér Vodrážka

Tým naopak posílilo osm mladých borců z kategorie U19, která v loňské sezoně udržela Českou ligu, když v baráži dvakrát zdolala TJ Malše Roudné (2:1, 3:1). Kromě umístění do třetího místa si na Petříně dávají ještě další nevyčíslitelné cíle. „Chceme hrát dobrý fotbal a vychovávat mladé hráče pro áčko. Naše filozofie tak zůstává stejná,“ dodává na závěr povídání trenér SK Petřín Plzeň.

Soupiska SK Petřín Plzeň B - podzim 2022

Brankáři: Martin Pejřimovský (03). Obránci: Jan Šulc (94), Jakub Krystl (99), Dominik Voves (00 , Jaroslav Levý (83), Jakub Veselý (02), Jan Havelka (03), Martin Brož (03), Jakub Zíma (02). Záložníci: Petr Bendl (94), Petr Jílek (02), Martin Vanc (03), Adam Rada (03), Lukáš Maxa (03), Antonín Vobruba (03). Útočníci: Petr Škarda (92), Marek Jandoš (03). Přišli: Martin Pejřimovský, Martin Brož, Jan Havelka, Marek Jandoš, Lukáš Maxa, Adam Rada, Martin Vanc, Antonín Vobruba (všichni z dorostu). Odešli: Matěj Fikrle, Tomáš Ježek a Martin Černický (všichni Rapid Plzeň), Yuriy Skalozubov (přestěhoval se do Prahy), Lukáš Zoubek (nižší soutěž v Německu).

Trenéři: Radek Vodrážka, Jan Pleticha, Jaroslav Levý, Aleš Rada. Trenéři brankářů: Pavel Hrabačka starší, Tomáš Pfleger. Sportovní manažer: Zdeněk Pfleger. Předseda oddílu: Jiří Bednář. Sekretář: Jakub Hačka.

Fotbalisté FK Okula Nýrsko (modré dresy) stojí na prahu nové sezony krajského přeboru, ve kterém budou obhajovat loňské stříbro.
Okulu po letech opustil kapitán, tým posiloval jen z vlastních zdrojů. Co cíle?