Teď si družina vedená trenérem Josefem Viktorou připsala na své konto pohodovou výhru v Sušici, kde v sobotu odpoledne přehrála domácí tým hrající I. A třídu jasně 4:0. O branky účastníka krajského přeboru se postarali čtyři různí střelci - Antonín Viktora, Pittr, Kašpar a Voráček. „Ale znovu jsme nepodali kdovíjak skvělý výkon," uznal zkušený kouč Nepomuku den po zápase.

Zimní příprava 2024: FK Admira Praha - FC Rokycany (na snímku fotbalisté v zelených dresech) 0:0.
FOTO: Rokycany překvapily třetiligovou Admiru. Skvělý výkon, zářil trenér Veselý

„Přesto jsme mohli po prvním poločase vést čtyři pět nula, ale z našich šancí jsme dokázali vyprodukovat upocené dvě branky," hodnotil první poločas. Poznamenal, že góly si domácí Sušice dala vesměs sama po vlastních chybách. „Začátek druhého poločasu nám nevyšel, Sušice nás zatlačila, vytvořila si tlak, a kdyby vyrovnala, nikdo by nemohl nic říct," komentoval Josef Viktora. Jeho tým ovšem nápor Šumavanů přežil bez úhony a pak začal zase hrát.

Fotbalisté FK Holýšov (na archivním snímku hráči v červených dresech) podlehli diviznímu Tachovu těsně 1:2.
Holýšovští fotbalisté potrápili divizní Tachov, o remízu přišli až v závěru

„Dali jsme další dvě branky a dokráčeli si pro vítězství. Celkově to ale bylo z naší strany opět málo," doplnil lodivod Nepomuku. Závěrem ještě poděkoval rozhodčímu Milanu Kulhánkovi, který v přípravě odpískal už druhé utkání jeho týmu. „Obvykle se k rozhodčím nevyjadřuji, nebo je spíš kritizuju, ale tentokrát udělám výjimku. Oba zápasy zvládl skvěle," ocenil výkon muže s píšťalkou.

Sedmý tým podzimní části nejvyšší krajské soutěže započne jarní část přeboru doma proti Lhotě, ještě předtím však sehraje pohárové utkání s Postřekovem. To je na programu první březnový víkend (2. března od 14.30 hodin v Postřekově) a pro Nepomuk bude sloužit jako generálka. Naladí se tým z jihu Plzeňska na jaro v krajském přeboru vítězně, nebo to skončí přesně naopak?

Zimní příprava 2024: TJ Jiskra Domažlice B (na snímku fotbalisté ve žlutých dresech) - FK Okula Nýrsko (modrobílé dresy) 6:5.
FOTO, VIDEO: Okula nastřílela divizní Jiskře pět gólů, na výhru to ale nestačilo