Mimochodem: Nepomuk soupeře z jihu republiky porazil letos už podruhé. V červenci - tehdy v rámci letní přípravy - uspěl 2:0. „Měli jsme večer před zápasem takový teambuilding, klubový bál… takže jsme měli malinko obavy, jak na tom budeme, a jak utkání zvládneme. Ale přežili jsme to a zvítězili, s čímž jsem moc spokojený, protože jsme v přípravě ještě nevyhráli a už jsme to rozhodně potřebovali," liboval si po zápase trenér Nepomuku Josef Viktora.

Na vítězství jeho družina zadělala už v prvním poločase, který dokázala vyhrát poměrem 2:0. „Ale podle mě to asi nebylo úplně zasloužené. Protivín má velice kvalitní tým, na jihu hraje nahoře, dobře nás prověřil. Ale nás v obou poločasech podrželi skvělí gólmani," poznamenal zkušený lodivod Nepomuku.

FC Viktoria Plzeň B (červeno-modří), ilustrační snímek.
Viktoriáni prohráli na půdě druholigové Chrudimi. Velká škola, říkal Parlásek

Po změně stran jeho tým inkasoval hned třikrát, ale stejný počet branek také dokázal vstřelit. „Náš výkon byl ovšem jiný, než v prvním poločase. Rozběhali jsme se a už to bylo z naší strany daleko lepší. Celkově se jednalo o velmi dobrý zápas s velice kvalitním protivníkem. Spokojenost," řekl Deníku kouč Viktora.

Generálku na ostrý start jarní poloviny letošního ročníku krajského přeboru sehrají Nepomučtí v sobotu 25. února od 14 hodin na půdě Sušice. „Očekávám kvalitu. Co mám zprávy a recenze, Sušice má výborný tým, který jde v poslední době hodně nahoru. Tahle generálka nás tedy určitě prověří," má jasno trenér.

SK Petřín Plzeň - SK Horní Bříza, ilustrační snímek.
Petřín remizoval s Horní Břízou. Soupeř kvalitně bránil, chválil trenér Vodrážka