„Ceníme si toho, že hrajeme nejvyšší krajskou soutěž. Byl bych rád, kdybychom v ní byli stálicí. Už zde působíme pět let, takže znovu hlavním cílem je záchrana,“ říkal opatrně dlouholetý trenér Nepomuku Josef Viktora, jenž začal připravovat svůj tým na sezonu od začátku července. „Start přípravy byl dobrý, to jsem byl spokojený s docházkou. Pak to trochu opadlo, protože se někteří hráči ještě rozjeli na dovolené. To za nás úplně nebylo, ale s tím se nedá nic dělat. I přesto to hodnotím kladně,“ vysvětloval zkušený kouč.

close Z archivu Deníku: Fotbalisté FK Nepomuk (růžové dresy). info Zdroj: Deník/Veronika Zimová zoom_in Z archivu Deníku: Fotbalisté FK Nepomuk (růžové dresy).

V přátelských zápasech byli nepomučtí fotbalisté stoprocentní, když porazili všechny soupeře z jihu Čech. Postupně si poradili s Protivínem a Blatnou 2:0 a vše zakončili vítěznou generálkou se Strakonicemi – 1:0.

„Výsledky z přípravy rozhodně nepřeceňujeme. Třikrát jsme vyhráli, i když jsme ani jednou nebyli v optimálním složení. Čekal jsem, že nás soupeři více potrápí a prověří. Jak na tom doopravdy jsme, se ukáže až v prvním kole,“ je si vědom nepomucký lodivod.

Přes léto doznal tým Josefa Viktory jen drobných změn. Do Blovic odchází zkušený záložník Radek Rous. „U Radka jsme byli domluvení, že až dostane stavební povolení, tak u nás skončí, protože už nebude mít tolik času na fotbal. Jinak jsme nedělali v kádru žádné kotrmelce. Stále platí, že máme široký tým a je z čeho vybírat,“ prozradil kormidelník Nepomuku, pro nějž bylo hlavní zprávou, že se bude moci nadále spolehnout na Tomáše Knappa, nejlepšího kanonýra uplynulého ročníku krajského přeboru.

close Z archivu Deníku: Fotbalisté FK Nepomuk (růžové dresy). info Zdroj: Deník/Veronika Zimová zoom_in Z archivu Deníku: Fotbalisté FK Nepomuk (růžové dresy).

„Byl jsem pomalu smířený s tím, že o něj přijdu, ale nakonec zůstává. Nabídek bylo hodně, takže jsem rád, že se rozhodl pro nás. Hodně těžko by se nám nahrazovalo jeho 28 branek. Takových střelců je opravdu málo,“ přiznal Viktora.

Soupiska FK Nepomuk - podzim 2022

Brankáři: Marek Baroch (80), Matyáš Flandera (03), David Fiala (04), Zdeněk Větrovec (97). Obránci: Tomáš Voráček (94), Josef Kalabza (90), Matěj Berkovec (03), Michal Baran (90), Petr Váňa (93), Jan Kozák (86), Matěj Skala (03), Petr Panc (96). Záložníci: Marek Šafanda (85), Jakub Vosyka (90), Matyáš Kašpar (00), Jan Nový (00), David Šmíd (99), Adam Tříska (04), Matyáš Urbánek (03), Vojtěch Mašek (03). Útočníci: Marek Baran (91), Tomáš Knapp (94), Antonín Viktora (02), Lukáš Sládek (04), Jakub Kohout (03). Přišli: Větrovec (Blovice), Mašek (Přeštice). Odešli: Rous (Blovice). Hlavní trenér: Josef Viktora. Asistent trenéra: Jiří Slach. Trenér brankářů: Jan Osuský. Lékařka: Štěpánka Křížová. Vedoucí mužstva: Eduard Baran. Sekretář klubu: Jan Kohout. Manažer klubu: Josef Michek. Předseda oddílu: František Viktora.