Svěřenci trenéra Jana Krause si ještě užívají chvíle odpočinku, ale v úterý 18. července se vrhnou do krátkého, zato tvrdého tréninkového drilu. Už bez Olivera Kastelice, který využil volného přestupního období a stal se novou tváří Chotíkova. Kromě něj ale nikdo neodešel, tým naopak čeká na dvě posily.

Trenér Pavel Vaigl zahájil s divizní Doubravku letní přípravu.
Nová éra. Na Doubravce už vládne Pavel Vaigl, do týmu přišel i kapitán Cábelíků

 „Tou první je mladík Martin Šesták z Dolní Lukavice, který měl zaujal a jehož příchod bychom měli do startu sezony dotáhnout. Ještě usilujeme o jednoho brankáře, ale tady zatím nechci být konkrétní," sdělil Deníku trenér Jan Kraus. „Jinak tým budeme na podzim opět doplňovat o některé hráče z béčka a dorostu, a tak kádr víceméně zůstává stejný jako vloni," říká ostřílený trenér.

Zruč má v letní přípravě v plánu dva přátelské zápasy. Ten první 22. července proti plzeňskému Slovanu a generálku pak obstará souboj s TJ Přeštice.

„Tento zápas odehrajeme ale už v týdnu (26. července - pozn. autora), protože kapitán Adam Král se o víkendu loučí se svobodou, a tak bychom nejspíš nedali tým dohromady," vysvětluje Kraus. „Snad to (manželství) Adamovi prospěje a bude na podzim podávat ještě lepší výkony než tomu bylo doposud," dobírá si Kraus svého klíčového muže sestavy.

A jaké jsou cíle do podzimní části sezony? „Nejvíce bych byl spokojený s tím, kdybychom všechny zápasy vyhráli a byli první," culí se osmapadesátiletý lodivod. „Ale teď vážně. Pokud se budeme pohybovat v první polovině tabulky, budu také spokojený," dodal hlavní kouč sedmého mančaftu loňské sezony.

Letní příprava: TJ Dobřany (červení) - TJ Sokol Lhota 7:2.
FOTO: Dobřany převálcovaly Lhotu. Nykles: Být gólmanem, hodím rukavice za bránu