„V Chotíkově nás nečeká nic jednoduchého,“ uvedl před samotným soubojem trenér Rokycan Milan Dejmek. A měl pravdu. Možná v tu chvíli ani nevěděl, jak moc velkou. Chotíkov se do rokycanského týmu, který po osmém kole vedl krajskou tabulku, pustil s vervou.

Již v páté minutě otevřel skóre utkání útočník Miroslav Lopata. Po deseti minutách zvyšoval už na 2:0 Petr Kučera. „Úvod z říše snů,“ řekl si nejeden příznivec chotíkovského fotbalu. Fanoušci zkrátka zírali s otevřenou pusou. „Jsem nadšený z našeho výkonu. Věděli jsme, že nás čeká velmi těžký soupeř, ale celý týden jsme se na to poctivě připravovali. Klukům jsem v kabině říkal, že není na co čekat, že hrajeme doma. Jsem rád, že si to vzali k srdci. Od úvodních minut jsme hráli aktivně, napadali jsme rozehrávku soupeře už na jeho vápně,“ liboval si trenér Chotíkova Petr Nykles. „Z toho pramenily dva naše rychlé góly. Po dlouhé době se nám dařilo také proměňovat šance,“ pokračoval s úsměvem Nykles.

Třetí pohroma přišla pro rokycanské borce pět minut před přestávkou. To se prosadil kapitán David Míka, jeden z nejlepších hráčů celé soutěže. To už Rokycany nějakou dobu hrály bez vyloučeného Matěje Spěváčka, který během půl hodiny viděl od sudího Jiřího Křena dvě žluté karty. „To byl podle mě klíčový moment zápasu. Hráč Rokycan vlastně dostal dvě žluté karty za zmaření zjevné brankové příležitosti. Rovnou červenou už podle mého názoru mohl dostat klidně i předtím. Každopádně pro vývoj dalšího průběhu utkání to bylo asi to nejdůležitější,“ přiznal trenér Petr Nykles.

Chotíkov i přes pohodlné vedení neubral na aktivitě a pokračoval ve svém tažení. V nastaveném čase první půle pak skóroval počtvrté.
Nařízenou penaltu zužitkoval svým druhým gólem v zápase David Míka. O přestávce svítilo na výsledkové tabuli skóre 4:0. Naprostá fantazie, obrovská vlna euforie v domácích řadách i ochozech. Zaslouženě. Ve tvářích rokycanských borců bylo naopak vidět zklamání.

Domácí fotbalisté v první půli zářili, že i trenér Petr Nykles žasnul. „Nejlepší výkon za dobu, co tady působím,“ pochvaloval si s úsměvem kouč Chotíkova. Ve druhé půli tempo hry opadlo. Domácí už nikam nespěchali. Oslabený soupeř nekladl větší odpor. „Ve druhém poločase se zápas už jen dohrával. Rokycany se zatáhly, poctivě bránily. Možná pod myšlenkou, že nechtějí dostat ještě více branek,“ přemýšlí chotíkovský lodivod.

Přesto v 68. minutě přidal vyvolávaného „bůra“ Karel Rozboud. Svou trefou tak stanovil konečné skóre zápasu. Chotíkov se v tabulce krajské elity posunul na páté místo. Rokycany naopak klesly na třetí příčku.