Složení kádru se změnilo z několika důvodů. Trenéři chtěli omladit mužstvo, někteří fotbalisté odešli do Německa za fotbalem nebo za prací a s některými hráči nebyli v Chotíkově úplně spokojení třeba i kvůli špatné docházce.

Z divizních Mariánských Lázní přišel obránce Tomáš Denk a z Doubravky vypomohou Chotíkovu bek Libor Stehlík a útočník Josef Adlt (oba ročník 2002). Gólmanskou posilou bude dvacetiletý Richard Mařík z Viktorie Plzeň, který naposledy chytal za třetiligovou Hostouň. „Lukáš Němec je v kádru, ale upřednostňuje futsal. Takže jsme z Viktorky přivedli Richarda Maříka,“ vysvětlil hrající kouč.

Nebudeme nudit, slibuje trenér Chotíkova Kučera.Nebudeme nudit, slibuje trenér Chotíkova Kučera.Zdroj: archiv Deníku

V přípravě chotíkovští fotbalisté hráli pět zápasů – s Tachovem (2:5), Štěnovicemi (4:0), Stříbrem (3:1), Žákavou (1:3) a generálku s Košutkou (4:1).

„Měli jsme domluvený zápas s Radnicemi, ale kvůli průtrži mračen byl odložený. Šest utkání jsem bral tak akorát, ale myslím si, že pět je také dostačujících. Jsme amatéři, je dovolenkové období, takže jako ostatní mužstva bojujeme s docházkou. Všichni trenéři žehrají na to samé, tedy že na zápasy chodí dvanáct lidí. Otevřely se hranice, a tak lidé chtějí změnit ten stereotyp, který byl kvůli koronaviru. Říkám: jsme amatéři, takže toto musíme respektovat,“ je jasné Kučerovi.

Cílem je hrát tak, aby nás to bavilo, tvrdí tlumačovský trenér Čadek.
Cílem je hrát tak, aby nás to bavilo, tvrdí tlumačovský trenér Čadek

Přípravná utkání ukázala, že Chotíkov by nemusel mít problém se střílením gólů. „Dávali jsme relativně hodně gólů, takže ofenziva asi nebude úplně nejhorší. Na druhou stranu hodně také inkasujeme. Obrana je ale z poloviny nová a herně si to sedá. Uvidíme, ale myslím si, že nebudeme nudit. Chceme lidi fotbalem bavit,“ slíbil chotíkovský lodivod.

Nebudeme nudit, slibuje trenér Chotíkova Kučera.Nebudeme nudit, slibuje trenér Chotíkova Kučera.Zdroj: archiv Deníku

Tento týden fotbalisté pracovali na taktických věcech. „Třeba standardní situace, které jsme do té doby nedělali. Ukázali jsme si, kde má kdo při nich stát,“ popsal Kučera práci v týdnu, kdy na jeho konci začíná krajský přebor.

Týden před jeho startem ještě neměl jasno o základní jedenáctce. „V této době se těžko plánuje. Dva hráči, s kterými jsem počítal do základní sestavy, jsou první soutěžní víkend na dovolené. Osa a základ týmu se nemění, takže spíš uvidíme, jak se s tím popasují nováčci a hlavně kdo bude na prvním mistrovském zápase,“ vysvětlil trenér Chotíkova.

Sebastien Böhm.
Dočkají se konečně? Věřím, že to zvládneme, říká přeštický fotbalista Böhm