Skončili starší hráči - Pavel Nový s Miroslavem Čupalkou. „Ale ne tak úplně, nejspíš budou pendlovat mezi oběma mužskými týmy a budou plnit roli jakýchsi přítelů na telefonu," poznamenal jeden z trenérů plzeňského celku Pavel Šimsa s tím, že v případě potřeby oba borci mužstvu v krajském přeboru mohou pomoci. „Ale úplně odešel Pepa Půlpan, který se vrátil do Rapidu Psáry, a skončil u nás také Vláďa Agapkin," prozradil trenér tradičního celku z Plzně.

Fotbalisté TJ Zruč (modří).
Nejvíce bych byl spokojený, kdybychom byli první, culí se trenér fotbalové Zruče

Doplnil, že Rapid nejspíš nebude mít k dispozici ani mladíky Štěpána a Šimona z rodu Fikrlů. „Jsou ještě mladí a s velkou pravděpodobností budou hrát na Petříně druhou dorosteneckou ligu, která jim dá v jejich věku přece jen o něco víc," má jasno Pavel Šimsa. Co se týče příchodů, vrátit by se měl dvaadvacetiletý Jan Ledvina a tým má na zkoušce několik hráčů, o které má velký zájem. „Ale konkrétní zatím nebudu, protože nic není hotové, příchody těchto hráčů jsou ještě v jednání a vše se může změnit," zůstává Šimsa tajemný.

Fotbalisté SK Rapid Plzeň (bílí).Fotbalisté SK Rapid Plzeň (bílí).Zdroj: Deník/Filip Nekola

Rapid odehraje první přípravné utkání v sobotu od 10.15 hodin ve Dvorci proti Nepomuku, pak se přesouvá na Šumavu, kde ho čeká třídenní soustředění. „Tam budeme finišovat krátkou část kondiční přípravy a začneme se už věnovat herním činnostem. Myslím si, že kondičně jsme na tom velice dobře, a tak není potřeba se tomu věnovat ještě déle. Navíc na to ani není čas," vysvětlil Šimsa.

Zdroj: SK Rapid Plzeň

Před startem nové sezony pak Rapid odehraje ještě tři přípravné duely - s plzeňským Petřínem (20. července doma od 18 hodin), Nýrskem (23. července venku od 18 hodin) a Českým Lvem Union Beroun (29. července doma od 17 hodin). V prvním kole nového ročníku pak Rapid přivítá Slavoj Mýto.

Letní příprava: TJ Dobřany (červení) - TJ Sokol Lhota 7:2.
FOTO: Dobřany převálcovaly Lhotu. Nykles: Být gólmanem, hodím rukavice za bránu