V sobotní bitvě 26. kola padli svěřenci trenéra Petra Nyklese v Nepomuku s nováčkem soutěže 1:3, prohráli osmé z jedenácti jarních utkání a v tabulce klesli na třináctou příčku.

S náskokem pouhého bodu na barážovou pozici Tlumačova, který má však odložený duel s posledními Luby k dobru. „Jsme v krizi. Ne však v herní. Na začátku jara nás trápila početná marodka, která výkony na hřišti také ovlivnila. Tato situace se nyní zlepšila, problém ale vidím úplně v něčem jiném. A to v přístupu hráčů nejen v zápasech, ale i trénincích. Trápí nás to, že se na tréninky nescházíme v počtu, v jakém je na krajský přebor potřeba. Tím pádem nám chybí sehranost, ale také fyzická kondice,“ říká skleslým hlasem chotíkovský trenér Petr Nykles.

Ten však i přes žalostné jaro věří, že se jeho tým v závěru sezony zachrání. „Musím věřit, kádr máme kvalitní. Hráči si ale musí uvědomit, o co hrají. Musí na hřišti nechat všechno, jinak neuspějeme,“ ví trenér Nykles. „V posledních zápasech nám navíc citelně chyběl David Míka. To je náš hnací motor, chotíkovská ikona. Na další zápas by již měl být ale připravený,“ dodává.

Dobrou aktuální formou se naopak prezentuje právě Nepomuk, který si v domácí konfrontaci proti Chotíkovu připsal třetí vítězství v řadě. „Momentálně se nám daří, byť je pravda, že zápas s Chotíkovem rozhodně jednoduchý nebyl. Soupeř byl hlavně v prvním poločase nepříjemný, ale jen do chvíle, dokud mu stačily síly. Myslím si, že naše vzájemné utkání rozhodla lepší fyzička,“ míní kouč nováčka Josef Viktora.

Jeho tým se díky zisku devíti bodů z posledních tří duelů vyšvihl v tabulce krajského přeboru na jedenáctou příčku. „Na hráčích je vidět, že se aktuálně fotbalem baví. Dobře si uvědomují, o co hrají. Chceme udržet krajský přebor i příští rok. Soutěž je však letos nesmírně vyrovnaná. Je to boj o každý bod. Vždyť šesté Vejprnice mají na čtrnácté místo, které znamená baráž, náskok pouhých čtyř bodů. Je potřeba pokračovat v tom, co jsme nastolili. Nemyslím si, že je to jen o dobré aktuální formě, ale o tom, že hráči na hřišti plní přesně to, co si řekneme před zápasem. S tímto jsem spokojený,“ je rád Viktora.

„Nesmíme ale polevit. Myslím si, že máme na to, abychom hráli střed tabulky a pokud budeme takhle pokračovat, věřím, že se baráži vyhneme,“ uzavírá rozhovor kouč Nepomuku.