„Úvod jarní sezony pro nás znamenal pozdější start díky zrušenému zápasu s Přešticemi, které na začátku ročníku odstoupily. A ono se nám to ještě více zkomplikovalo, jelikož jsme pro další utkání s Košutkou nenašli volný termín na umělé trávě, a tak se nám odložil i druhý zápas v pořadí,“ uvedl na začátek povídání trenér Malesic Ondřej Pondělík a přiznal menší obavy.

„Trochu jsem z toho měl strach, protože Bolevec odstartoval první zápasy velmi překvapivě a porazil favorizovanou Košutku a remizoval s půlmistrem Kralovicemi,“ připomněl Pondělík fakt, že Bolevec za dva týdny stihl nasbírat více bodů než za celý podzim. I přes komplikace a solidní formu soupeře panovala v malesické kabině dobrá nálada. Fotbalovému klání přálo i počasí. 

I. B třída, skupina B: TJ Měcholupy (na snímku fotbalisté ve žlutých dresech) - TJ Sokol Pačejov 5:0.
FOTO: První mistrák? Za jedna. Měcholupy na úvod jara smetly Pačejov

Šlo se do boje. „Ale začali jsme trošku profesorsky. Často jsme si přesouvali balon v zadních řadách, ale i držení míče je základ,“ usmál se kouč Malesic. Úvod srážky byl ve znamení opatrné hry, ovšem postupem času se Malesičtí začali osmělovat a vytvářet si nebezpečnější šance.

TJ Sokol Malesice (modří), archivní snímek.TJ Sokol Malesice (modří), archivní snímek.Zdroj: Jindřich Schovanec

„A jedna z nich po krásné průnikovce Maura na Gitu vedla k prvnímu gólu, kdy druhý jmenovaný převzal míč, posunul si jej kolem gólmana a byla z toho penalta. Tu s přehledem proměnil kapitán Legát, a tato branka nám přinesla klid na kopačky,“ oddechl si Pondělík s tím, že pak už se jeho tým dostal do tempa. Ještě do poločasu se prosadil klidným zakončením Schleis - 0:2.

Krajský přebor (18. kolo): TJ Sokol Lhota (na snímku fotbalisté ve žlutých dresech) - SK Rapid Plzeň 2:0.
OHLASY Z PŘEBORU: Lhota přehrála plzeňský Rapid, Nepomuk sestřelil Radnice

„O poločase jsme do hry nasadili i navrátilce z vojenské služby Patrika Šmídla, díky čemuž se do hry více zapojila i pravá část hřiště,“ vypozoroval trenér Malesic. Hosté měli v průběhu druhého dějství několik nadějných úprků, ale Svoboda, již zmiňovaný Šmídl a další střídající hráč Boguševschi neuspěli. A tak se už prosadil pouze Maur, který po rohovém kopu upravil výsledek na 3:0.

TJ Sokol Malesice (modří), archivní snímek.TJ Sokol Malesice (modří), archivní snímek.Zdroj: Jindřich Schovanec

„Celkově jsem spokojený, ale výsledek měl být daleko vyšší. My si musíme dát pozor hlavně ne efektivitu v proměňování šancí,“ má jasno Pondělík. „Klukům díky za přístup a vítězný zápas, jen tak dál. Máme ovšem ještě velký kus práce před sebou,“ uvědomuje si jednačtyřicetiletý lodivod.

FK Svéradice (zelené dresy), ilustrační snímek.
Svéradice na úvod vezou ze Strážova bod. Ale měli jsme vyhrát, říká Heimlich

Malesice se v tabulce druhé nejvyšší krajské soutěže posunuly na sedmé místo, ale v porovnání s první čtyřkou mají dva zápasy k dobru. Další utkání hrají v sobotu od 15 hodin na půdě Kaznějova, s nimž na podzim doma padly 1:2.

SSC Bolevec – TJ Sokol Malesice 0:3

Poločas: 0:2. Branky: 16. Legát z penalty, 33. Schleis, 62. Maur. Rozhodčí: Šlauf – Fillinger, Šimek. ŽK: 3:3 (16. J. Šedivec, 57. Šplíchal, 74. Bublík – 42. Gita, 74. Kepka, 74. Faltus). Diváci: 95. Hřiště: UMT areál Prokopávka, Plzeň-Bolevec. Sestava SSC Bolevec: Körner (46. Tolkner) – Bublík, Humpál, Dejmek, Jaroš, Šplíchal, J. Šedivec, M. Pelnář, Konopík (46. M. Šedivec), Šnaider, Běl. Trenér: Michal Bublík. Sestava TJ Sokol Malesice: Faltus – Žitek, Potoček, Kružík, Kepka, Hrabchak (46. Šmídl), Legát, Gita, Maur, Schleis (75. Boguševschi), Svoboda (84. Lecjaks). Trenér: Ondřej Pondelík.


Načítám tabulku …
I. A třída (18. kolo): TJ Sušice (na snímku fotbalisté v modrých dresech) - TJ Dynamo Horšovský Týn 1:4 (1:1).
I. A TŘÍDA: Křimice se dotahují na čelo, novým lídrem soutěže jsou Chlumčany