Ve volném přestupním okně přišli z Černic Jan Peterka s Jan Petrem a žlutočerný dres budou od nové sezony oblékat i další dva borci. „Tomáš Marek k nám přichází z Německa a posílit by nás měl také Radek Dyk ze Stříbra," prozradil trenér Lhoty Petr Nykles s tím, že klub jedná ještě o příchodu jednoho hráče z vyšší soutěže, ale dokud nebude všechno hotové, konkrétní nebude.

„A přípravu by měl začít také Kuba Kohout, který před půl rokem přerušil kariéru, ale teď by se k nám měl zase vrátit," kvituje zkušený stratég fotbalového oddílu z Plzeňska. Nykles je rád i za příznivý fakt, že z týmu nikdo nikam neodešel. „Alespoň o nikom takovém nevím," pousmál se.

Lhotu posílili kluci z Černic, Stříbra i Německa. Tým má v plánu pět přáteláků

Lhota má v letní přípravě v plánu odehrát pět zkušebních zápasů. Ten první už v úterý od 18 hodin proti nováčkovi I. A třídy TJ Dobřany. Na jeho hřišti. „Máme tentokrát v létě více přáteláků než obvykle, protože přišlo několik nových kluků a my je potřebujeme vidět v akci," vysvětlil Petr Nykles, jehož tým se v červenci utká ještě s mladším dorostem Viktorie Plzeň, Malesicemi, Bolevcem a generálku obstará souboj s plzeňským Slovanem.

Fotogalerie: Lhotu posílili kluci z Černic, Stříbra i Německa. Tým má v plánu pět přáteláků

„S výběrem soupeřům jsem spokojený. Jsou to velice kvalitní týmy," pokyvuje kouč Lhoty. Co se týče náplně tréninkových jednotek, tam to bude taková zažitá klasika. „Prvních 14 dní bude více o běhání, ale pak už přípravu chceme směřovat do herních prvků i taktických věcí. Do startu sezony moc času nezbývá, a tak není na co čekat," má jasno třiapadesátiletý trenér Petr Nykles.

Plán letní přípravy - přátelské zápasy TJ Sokol Lhota - úterý 11. července 18.00: TJ Dobřany - TJ Sokol Lhota, sobota 15. července 10.30: TJ Sokol Lhota - Viktoria Plzeň U17, středa 19. července 18.30: TJ Sokol Lhota - SSC Bolevec, neděle 23. července 18.00: TJ Sokol Malesice - TJ Sokol Lhota, sobota 29. července 18.00: TJ Sokol Lhota - Slovan Plzeň.