Tým v létě převzal zkušený trenér Petr Nykles, jenž se po třech letech strávených v Chotíkově vrátil do známého prostředí. „Předtím jsem tu nějakou dobu působil. To byla pro mě velká výhoda. V kádru je řada kluků, se kterými jsem už spolupracoval. Tým se po problémech stabilizoval, ustálil. Co jsem v létě vypozoroval, hráčům chyběla fyzická kondice. Krátkou přípravu jsme tedy zaměřili na tento menší problém. Kluci tři týdny jen běhali,“ culil se trenér.

PANUJE SPOKOJENOST

Lhotě náramně vyšel úvod soutěže. V prvním kole vyhrála parta žlutočerných vos v Tlumačově 2:0. Poté sice přišly dvě těsné porážky v řadě – 0:1 po penaltách s Horní Břízou a 0:1 na Rapidu, ale pak se Lhota doslova utrhla ze řetězu, v sedmi zápasech vybojovala 20 bodů a všem dokázala, že se s ní v přeboru zkrátka musí počítat.

„Mrzí mě porážka na Rapidu. To byl zápas blbec. Měli jsme vyhrát 5:0, ale doplatili jsme na žalostnou koncovku. Jediné utkání, které nám nevyšlo, byl duel ve Zruči. Tam jsme nehráli špatně, ale byli jsme hodně nedisciplinovaní,“ míní Nykles.

Celkem na podzim Lhota získala 33 bodů a na první Chody ztrácí jen tři body. „Jsem naprosto spokojený. S umístěním, body i předvedenou hrou,“ lebedí si trenér.

NEJLEPŠÍ DEFENZIVA

Lhota možná v první polovině krajského přeboru nedávala tolik branek, v konkurenci šestnácti týmů má až osmý nejlepší útok. Zato obrana fungovala na jedničku. Brankář Lukáš Böhm udržel šest čistých kont, celkově Lhota inkasovala jen dvanáctkrát – nejméně ze všech družstev.

„Všude, kam jsme přijeli, nás měli za defenzivní mančaft. Ale já tohle tvrzení naprosto odmítám. Ano, na obraně jsme zapracovali, ale náš největší problém na podzim jsem naopak viděl v útoku. Tolik šancí, kolik jsme nedali…,“ povzdechl si kouč Lhoty.

Trenér Nykles dal dohromady partu, kterou fotbal baví. „Na všech hráčích to bylo vidět. Za celý podzim jsme neměli ani jeden trénink, na kterém by nás bylo málo. Všichni si uvědomili, že bez tréninku se hrát nedá,“ pochvaloval si.

TRIO BEZCHYBNÝCH

Lhota na podzim působila jako tým bez výraznějších hvězd a šlapala jako švýcarské hodinky. „Byla to fajn jízda, ve které mě nikdo nezklamal. Nerad někoho vyzdvihuji, protože jsme fungovali jako tým, ale pokud bych měl přece jen někoho pochválit, jsou to brankář Böhm, obránce Kohout a Ondra Kotrnoch. Tihle tři za celý podzim snad neudělali žádnou chybu,“ říká.

Z ÚTOKU NA STOPERA

Přitom Jakub Kohout se na pozici obránce přesunul teprve na začátku sezony. „Kubu znám od malička. Celou kariéru to byl ofenzivní hráč, ale před startem soutěže jsme měli problémy s obranou, tak jsme se domluvili, že bude nastupovat na postu stopera. A nezklamal, naopak. Nejen, že výborně bránil, ale dokázal nebojácně vyvážet míče a podporovat ofenzivu,“ nešetřil superlativy trenér Nykles.

Mimochodem, bek Kohout a brankář Böhm figurují v podzimní sestavě přeboru, kterou si samo zvolilo všech 16 trenérů krajské elity. Ofenzivně laděnému Kotrnochovi utekla účast mezi nejlepšími jen o vlásek.

NÁVRAT DOMŮ

I přes vynikající podzim ale zůstává trenér Nykles při zemi. „To, že jsme druzí, je naprosto skvělé. Klukům jsem říkal, ať si to užívají. Ale nesmíme usnout na vavřínech, čeká nás těžké jaro. Přes zimu kvalitně potrénujeme a nic nepodceníme. Cílem zůstává skončit mezi nejlepšími pěti,“ tvrdí kouč Lhoty, jenž zároveň nakousl, že by to týmu rád přivedl jednoho útočníka. „Ale jakého, to vám neřeknu,“ zůstal tajemný.

A na závěr pro fanoušky Lhoty jedna dobrá zpráva. „V březnu by se měla dokončit rekonstrukce hřiště ve Lhotě. První dva domácí zápasy sehrajeme ještě na umělce ve Vejprnicích, ale po zbytek jara bychom domácí duely měli hrát už ve Lhotě. Pokud vše půjde podle plánu, s azylem v Chotěšově jsme se tak nejspíš definitivně rozloučili,“ dodal Petr Nykles.

ZAJÍMAVOST

Fotbalisté Lhoty mají po každém domácím zápase společnou večeři, která jde na účet oddílu. Utužují tím výborný kolektiv. „Někdy se stane, že dva tři kluci nemohou přijít, ale jinak se scházíme pravidelně téměř všichni. Je to skvělá věc, která dokazuje, jak skvělou partu ve Lhotě máme,“ prozradil kouč.