Jakub Kraček vstřelil vítězný gól Horní Břízy proti Lhotě. Domácí vyhráli 3:1. „Herně jsem se cítil dobře. Zápas se povedl celému týmu, kromě jedné standardní situace, ze které nám Lhota dala gól. Dopolední utkání nám vyhovují,“ prohlásil třiadvacetiletý fotbalista, který hraje nalevo nebo ve středu zálohy.

Branku na 2:1 dal v 73. minutě, kdy se ke Kračkovi odrazil míč po standardní situaci. „Vystřelil jsem na náhodu a naštěstí soupeř přizvedl míč a spadlo to tam,“ popsal svoji trefu Jakub Kraček.

V této sezoně zatím vstřelil čtyři góly, což je jeho průměr. „Nedávám moc gólů, spíš na ně nahrávám,“ vysvětlil.

Kračka vítězství v anketě Deníku potěšilo. Poděkoval přítelkyni a rodině, kteří hlasovali. „Myslím si, že hlasovali i spoluhráči a fanoušci, protože odkaz na anketu byl i na klubovém facebooku. Takže spoluhráči i fanoušci na mém vítězství určitě mají podíl,“ poděkoval Jakub Kraček.

KRISTI QOSE při loňském zápase v Plzni ještě v dresu Karviné proti Pavlu Buchovi.
Viktoria mění tvář. Přišel navrátilec, cizinec a mladý gólman. Co bude dál?

Vítězství ho připraví o nějakou korunu, protože bývá zvykem, že za tyto události fotbalisté platí do hráčské pokladny. „Určitě se nebojím, že si na to kluci nevzpomenou. Částku nechám na kapitánovi Honzovi Pauknerovi, který to má na starosti. Ale sumu radši nechci vědět,“ řekl s úsměvem Kraček.

„Od trenéra jsem si vyslechl narážky, například ve čtvrtek, když se mi něco nepovedlo, tak prohlásil, že mohl vyhrát někdo jiný. V průběhu hlasování říkal všem, ať pro mě hlasují. Narážky měl i jeden hráč z druhé ligy, kterého radši nebudu jmenovat a chodí s námi trénovat,“ dodal fotbalista, který začínal v Ledcích, odkud pochází.

Od 3. do 9. třídy hrál za Viktorii Plzeň, poté za SENCO Doubravka a v sedmnácti přešel do Horní Břízy, kde je dodnes.

Když hrál za Viktorii, chodil do jedné třídy s Martinem Graiciarem, který hrál první ligu za Liberec, Spartu a Mladou Boleslav, mihl se v italské Fiorentině a od ledna 2022 hraje kanadskou Premier League za tým York United FC.

„Některé bývalé spoluhráče z Viktorky potkávám v krajském přeboru,“ uvedl Jakub Kraček.

Fotbalisté béčka Viktorie Plzeň vrátili soupeři z Karlových Varů podzimní porážku 0:1. Ve středu ve 30. kole rivala ze sousedního kraje porazili 2:0.
VIDEO: Pátá výhra v řadě a znovu čistý štít! Viktoriáni ve Stodě přehráli Slavii