Důvod? Šíleně (ale opravdu šíleně) úzký kádr. „Jsem z toho trošku nervózní, protože je nás skutečně málo. Chtěl bych tým ještě nějak doplnit, ale takhle před začátkem soutěže už to bude hodně složité,“ smutnil trenér Aleš Zach v době, kdy vznikal tento rozhovor.

Kouče trápí nedostatek hráčů.Kouče trápí nedostatek hráčů.Zdroj: Deník/Veronika Zimová

Tým oproti loňskému podzimu doznal na zdejší poměry velkých změn. Jedná se ale spíš o pohyby směrem pryč z klubu. Z Blovic sice přišel útočník Jiří Šmíd a z béčka obránce Jakub Šmucer, ale mužstvo opustili Pavel Chocholatý (Trnová), Matěj Kouřil (Lhota), Martin Paukner, Tomáš Lomoz, Václav Zavadil (všichni B tým) a také brankář Miroslav Zach, trenérův syn. „Míru jsme pustili do Holýšova, minimálně tedy na měsíc, aby chytal. Je to sice riziko, mít v bráně pouze Honzu Schimmera, ale nakonec jsme se takto rozhodli,“ vysvětluje 43letý lodivod.

Budou v kraji zase v roli otloukánka? Kucharič: Chceme se zlepšovat.
Budou v kraji zase v roli otloukánka? Kucharič: Chceme se zlepšovat

„K dispozici nebude ani Marek Polák, který je sice v kádru, ale je zraněný, a také Pepa Mašek, jenž je pracovně mimo,“ pokračuje smutně.

Celou přípravu jeho tým tak odmakal v nízkém počtu hráčů. Přesto dokázal porazit Dobřany 6:1, které mimochodem přehrály i Lhotu, a před dvěma týdny také divizní Petřín (3:1). „I když je nás málo, musím říct, že s docházkou hráčů, kteří tu zbyli, jsem byl spokojený. Hodně jsme sice běhali, ale všichni to kousali dobře,“ kvitoval Zach.

Kouče trápí nedostatek hráčů.Kouče trápí nedostatek hráčů.Zdroj: Deník/Veronika Zimová

Před začátkem sezony doufá, že se jeho týmu budou na podzim vyhýbat zranění. To bude alfa a omega úspěchu. „Odehrajeme celý podzim ve dvanácti třinácti lidech. To bude náročné. Když se někdo zraní, jsme v háji,“ uvědomuje si kouč. A také proto si nedává vysoké cíle.

„Náš tým určitě nemá špatnou kvalitu, to vůbec ne, ale je nás zkrátka málo. Takže proto si nedáváme žádné vysoké cíle. Budu rád, když se vyhneme spodním příčkám znamenajícím sestupové problémy,“ prohlásil opatrně.

Kouče trápí nedostatek hráčů.Kouče trápí nedostatek hráčů.Zdroj: Deník/Veronika Zimová

Horní Bříza začíná sezonu v Nepomuku, pak doma vyzve Holýšov a ve třetím kole zajíždí na půdu stříbrského Baníku. „Ideální by bylo, kdybychom na úvod získali devět bodů, ale jsem realista. Chceme zvládnout domácí utkání a něco málo přivézt z venku,“ říká kouč seveřanů.

Favority na postup mezi divizní smetánku vidí především na Chodsku. „Béčko Domažlic má obrovskou kvalitu a já tvrdím, že si letos bude hrát vlastní soutěž. Silné budou určitě Vejprnice, Lhota a možná i Holýšov, který vytěžil z rozpadu Meclova,“ míní Aleš Zach. Bude mít pravdu, nebo překvapí někdo jiný? A jak si povede jeho mužstvo? Jasněji by mohlo být třeba už za měsíc…

Bývalý kanonýr povede Zruč.
Bývalý kanonýr povede Zruč. Cíl? Klidný střed tabulky, tvrdí Ferenc Róth