„Zvládli jsme to, alespoň výsledkově a za postup jsme samozřejmě rádi. Ale herně to nebylo ono. Byl to klasický pohárový zápas, ve kterém se chce soupeř z nižší soutěže vytáhnout. Zbiroh hrál dobře, musím ho za výkon pochválit. My jsme byli v tomto utkání vysoce efektivní, byť jsme měli ještě další šance, které jsme nevyužili,“ uvedl po zápase jeden z hrajících trenérů Vejprnic Lukáš Paul.

Fotbalisté TJ Sokol Plzeň-Černice (na archivním snímku fotbalisté v modrých dresech) porazili ve čtvrtečním utkání 2. kola Poháru PKFS plzeňský Slovan 3:2.
Černice otočily pohárové utkání se Slovanem, hattrickem se blýskl Eger

Pohárová cesta naopak ve sváteční den skončila pro fotbalisty Baníku Stříbro, kteří na umělé trávě v Klatovech podlehli TJ Měcholupy 0:4. „Do zápasu jsme nasadili až na pár výjimek kompletní mančaft dorostenců, kterým jsme chtěli dát šanci se ukázat. Měcholupy ale potvrdily velkou kvalitu a to, že svou skupinu I. B třídy vedou zaslouženě. Šance, které si vytvořily, dokázaly proměnit. Pro naše mladé hráče to byla velká zkušenost do dalších utkání a fotbalového života,“ uvedl po zápase kouč stříbrského Baníku Luboš Zaoral.

Fotbalisté TJ Měcholupy (na archivním snímku hráči v černých dresech) porazili ve 2. kola Poháru PKFS Baník Stříbro 4:0 a slaví postup do další fáze soutěže.
Měcholupy zakončily brilantní podzim pohárovou demolicí oslabeného Stříbra

Porážku museli přijmout také v Nepomuku. Účastník krajského přeboru neuspěl v Chrástu u Plzně (1:2). „Pro nás bylo hlavně důležité poslední kolo podzimu ve Staňkově, které jsme zvládli, ale určitě jsme chtěli postoupit i v poháru. Ale nebyla to priorita, příležitost tak dostali především mladíci,“ poznamenal trenér Nepomuku Josef Viktora. „Hrálo se na dobré terénu, ale fotbal byl jinak strašný. Byl to spíš velký boj. Soupeři gratuluji k postupu,“ dodal kouč.

Fotbalisté TJ Sokol Mochtín (na archivním snímku hráči v modrých dresech) prohráli čtvrteční zápas 2. kola Poháru PKFS na půdě Horšovského Týna 6:8 po prodloužení.
Srandovní pohár?! Na Dynamu se po remíze šlo do prodloužení, v Chlumčanech ne...