Zruč coby mírný favorit na poměrně novou chlumčanskou umělku odjela ve velmi okleštěné sestavě a domácímu týmu, který na závěr podzimu třeba vyřadil Okulu Nýrsko z Poháru PKFS, podlehla těsně 2:3. Branky Dominika Sperla s Oliverem Kasteličem na početnějšího soupeře zkrátka nestačily.

„Do Chlumčan jsme odjeli pouze v jedenácti lidech. Šanci tak dostali někteří dorostenci a kluci z béčka. Hráči z áčka, které jsem měl k dispozici, nezklamali, odvedli si svůj standard, ale celkově domácí hráči zvítězili naprosto zaslouženě, Chlumčany byly určitě lepším týmem," uznal po zápase Jan Kraus, zkušený kormidelník na lavičce Zruče, která prohrála i svoje druhé přípravné utkání. Před týdnem tým z krajského přeboru nestačil na starší dorost SK Petřín Plzeň (3:4).

FC Chotíkov 1932 (černožlutí), archivní snímek.
Ze Špičáku rovnou na zápas s Němci. Soupeř měl víc energie, uznal kouč Chotíkova

Z toho si Jan Kraus ale těžkou hlavu nedělá. „To určitě ne, je to jen příprava," poukázal. „Utkání v Chlumčanech mělo velmi dobrou úroveň. V dobrém světle se z našeho týmu ukázali především brankář Kuba Fořt, a pak ještě Matyáš Lang s Pavlem Riedlem," dodal na závěr hodnocení trenér Kraus. Jeho tým bude mít další šanci na výhru už v sobotu od 15 hodin doma proti Malesicím, které nedávno vyřadily Chotíkov ze druhého kola krajského poháru (po výsledku 5:1).

TJ Baník Stříbro (žlutí), archivní snímek.
Baník udolal Trstěnice, ale přišel o zraněného Tůmu. To je problém, tuší Zaoral