A byl to právě on, kdo v 19. minutě otevřel gólový účet zápasu. O deset minut později přidal druhou branku a těsně před poločasovou přestávkou završil hattrick. „Od žáků to byl asi můj první hattrick, docela náhoda,“ smál se.

Ačkoliv je šéfem chotíkovského áčka, příspěvek do týmové kasy ho nemine. „Bohužel můj třetí gól padl až z dorážky po vlastní neproměněné penaltě a já byl předem upozorněn, že pokud pokutový kop nedám, budu něco platit,“ prozradil šestatřicetiletý Kučera s tím, že se jeho spoluhráči mohou těšit na nějakou lahodnou tekutinu.

Chotíkov vyhrál ve Staňkově 9:0, teď ho čeká duel na půdě Horní Břízy.Chotíkov vyhrál ve Staňkově 9:0, teď ho čeká duel na půdě Horní Břízy.Zdroj: archiv Deníku

Výhra 9:0 je příjemná, ale pro hrajícího kouče zároveň uzavřenou kapitolou. Teď už Kučera cílí k sobotní bitvě na půdě Horní Břízy. „Čeká nás těžké utkání. Horní Bříza teď prohrála doma s Rapidem, a jak znám jejich trenéra, ten podruhé v řadě nebude chtít prohrát. My tam ale pojedeme s cílem získat tři body,“ hlásí Petr Kučera, jenž už bude moci počítat s některými hráči, kteří mu v posledních dvou kolech chyběli.

Rapid oslavil první body v sezoně

Dobrá nálada po středečním kole panuje také v táboře plzeňského Rapidu. Tým z Lopatárny se po matném úvodu sezony, ve kterém nezískal ani bod, zmátořil a urval tři body za výhru 4:1 na půdě Horní Břízy.

Chotíkov vyhrál ve Staňkově 9:0, teď ho čeká duel na půdě Horní Břízy.Rapid porazil Horní Břízu 4:1. V sobotu hostí Nepomuk.Zdroj: archiv Deníku

„Obrovsky důležité a cenné vítězství. Konečně jsme to zlomili,“ oddechl si Pavel Šimsa, trenér Rapidu Plzeň.

Klíčová podle něj byla na severu Plzeňska produktivita jeho týmu a domácí selhání ze značky pokutového kopu. „Za stavu 1:0 pro nás domácí kopali penaltu, naštěstí ji ale neproměnili. Řekl bych, že tady se lámal chleba,“ míní stále ještě mladý kouč.

Navázat na tři body z venku bude chtít Rapid v sobotu doma proti Nepomuku. „Předtím jsme na domácím hřišti dvakrát prohráli, takže už by to chtělo vyhrát,“ burcuje Šimsa a očekává náročné dobývání soupeřovy obrany: „Nepomuk bude hrát zodpovědně a na brejky.“

Hororové zranění, v Nýrsku praskaly kosti

Zajímavé utkání se ve středu odehrálo také v Nýrsku, kam přijel Tlumačov. Po zápase, který skončil výhrou Okuly 2:1, se ale řešila hlavně situace ze závěru prvního poločasu. Obránce Nýrska Jiří Brabec šel do jednoho ze soubojů tak tvrdě (spíš brutálně), že přelámal tlumačovskému Vojtěchu Fořtovi nohu. Křupnutí kostí slyšeli na stadionu všichni a pro Fořta musela přijet sanitka. Brabec za svůj nevybíravý zákrok viděl červenou kartu.

Deník tipuje fotbalový přebor: Tlumačov i Radnice se vrátí na vítěznou vlnu

Fotbalový program

FORTUNA ČFL, skupina A – sobota 10.15: Rakovník – Domažlice, neděle 10.30: Viktoria Plzeň B – Motorlet Praha. FORTUNA divize A – sobota 10.30: České Budějovice B – Doubravka, 14.30: Přeštice – Sedlčany, 17.00: Klatovy – Rokycany, neděle 16.00: Jindřichův Hradec – Petřín Plzeň, 17.00: Mýto – Mariánské Lázně.

Krajský přebor – sobota 10.00: Tlumačov – Holýšov, 14.00: Černice – Bolevec, 17.30: Rapid Plzeň – Nepomuk, Horní Bříza – Chotíkov, Nýrsko – Stříbro, neděle 10.30: Lhota – Staňkov, 17.00: Domažlice B – Vejprnice, 17.30: Radnice – Zruč. I. A třída – sobota 10.30: Žihle – Kralovice, 17.30: Luby – Tachov, Košutka – Rokycany B, Kaznějov – Mýto B, Žákava – Sv. Hrádek, neděle 10.15: Bělá nad Radbuzou – Svéradice, 17.00: Sušice – Mochtín, 17.30: Křimice – Petřín Plzeň B.

I. B třída, skupina A – sobota 14.00: Meclov – Kdyně (hř. Třebnice), 15.00: Ch. Planá – Horšovský Týn, 17.30: Chodov – Krchleby, Dlouhý Újezd – Planá, Úněšov – Nečtiny, neděle 14.00: Chodský Újezd – Klenčí (hř. Horní Jadruž), 17.30: Mrákov – Postřekov. I. B třída, skupina B – pátek (dnes) 18.00: Štěnovice – Přeštice B, sobota 13.00: Pačejov – Měcholupy, 17.30: Bolešiny – Blovice, Chotěšov – Klatovy B, neděle 14.00: Chanovice – Dobřany, 17.30: Horažďovice – Chlumčany. I. B třída, skupina C – sobota 14.00: Všeruby – Malesice, Zbiroh – Volduchy, 17.30: Město Touškov – Raková, Kozolupy – Příkosice, Slovan Plzeň – Dýšina, Smíchov Plzeň – Chrást, neděle 17.30: Vejprnice B – Plasy.