"V Křimicích nás porazil Kropáček, který je fotbalistou na úrovni ČFL. Dal nám tři góly během osmi minut. To rozhodlo. Myslím si, že zápasu by spíš odpovídal výsledek 2:0 pro domácí. Hráli jsme dobře, ale Křimice střílely góly," prohlásil hrající trenér Tlumačova Tomáš Korelus.

Duel rozhodl úsek od 33. do 41. minuty, kdy třikrát skóroval René Kropáček, který má zkušenosti z třetiligových Domažlic a z druhé ligy v dresu Hradce Králové (2017/18 a 2018/19).

Tlumačovu odešel před sezonou forvard Martin Wolf do Újezda hrát II. třídu domažlického okresu.

"Chybí nám útočník a díru musím lepit já, což bohužel příliš nepomáhá," řekl Korelus.

"Do Tlumačova jsem přišel v lednu, kdy už byla rozjetá zimní příprava. Tlumačov vyplácel velké peníze za mě a bráchu, takže už nebylo možné řešit další hráče. Mám už nějaké hráče vyhlédnuté, ale do června musíme přežít," pravil.

Tlumačov, který minulou sezonu spadl z krajského přeboru do I. A třídy, je v ní předposlední. Poslední Staňkov má stejně bodů a do I. B třídy by za určitých okolností mohly spadnout více než tři týmy z I. A třídy.

,,Předběžně záchrana nevypadá moc reálně, ale určitě se pokusíme udělat vše pro to, abychom soutěž udrželi. I když víme, že šance vzhledem k situaci v tabulce nejsou příliš vysoké…," dodal Tomáš Korelus.

Lukáš Korelus (ve žlutém dresu) v utkání I. A třídy mezi Tlumačovem a Tlučnou.  
KANONÝR DENÍKU: Baví mě útočit. Mám to v noze, tvrdí Lukáš Korelus