Svěřenci trenéra Miroslava Mikeše o osudu utkání na jihu Plzeňska rozhodli až v závěrečné půl hodince, ve které sestupujícím soupeři nasypali tři branky.

„Byl to takový typický zápas dvou týmů ze spodku tabulky, první poločas nebyl ani moc hezký," připustil trenér hostů Miroslav Mikeš a poznamenal, že jeho tým mohl i prohrávat, ale zachránilo ho břevno. „Po změně stran jsme se malinko zlepšili, dokázali dát tři branky a nakonec získali tři body, které jsme potřebovali jako sůl," dodal sedmapadesátiletý kouč přece jen trošku spokojeně.

PODÍVEJTE SE: Svéradice uspěly ve Štěnovicích, o víkendu si to rozdají s Losinou

Utkání okomentoval také zraněný, ale na zápase přítomný gólman Štěnovic Václav Stuchl. Ten na úvod podotknul, že domácí opět trápily hráčské absence. „V sestavě jsme museli hodně improvizovat a jen díky hráčům staré gardy nás bylo dost," konstatoval. „Úvod zápasu byl oboustranně nervózní, ale hosté se dostali do vedení po rychlém brejku. Naštěstí se nám povedlo vyrovnat po povedené střele Šimka, a pak jsme byli lepším týmem. Vytvářeli jsme si i šance, ale ty jsme bohužel neproměnili," pokrčil zklamaně rameny.

„Druhá půlka už byla spíš o bojovnosti a plná osobních soubojů, kdy hosté opět udeřili po rychlém brejku. Poté jsme hru otevřeli a díky nakopávaným balonům jsme se dostávali do šancí, ale bohužel bez efektu. Hosté byli naopak velice efektivní a naše chyby nemilosrdně trestali. Pro nás velice krutý výsledek, ale ten jen dokresluje celou naši sezonu," doplnil zkušený čtyřicetiletý brankář.

TJ Sokol Štěnovice – FK Svéradice 1:4

Poločas: 1:1. Branky: 20. Šimek – 7. Majer, 61. Beránek, 80. Mičkal, 90+1. Roman Kába. Rozhodčí: Slabý – Frgal, Pelikán. ŽK: 4:3 (40. Jůza, 74. Belan, 77. Tomašek, 81. Šimek – 65. Brůha, 69. Vachuška, 76. Juhaňák). Diváci: 50. Sestava TJ Sokol Štěnovice: Minařík – Tomašek, Matoušek, Jindra, Šimek, Kopecký, Jůza, Belan, Fink (28. Lederer), Volf, Koželuh. Trenér: Petr Plas. Sestava FK Svéradice: M. Soukup – Mičkal, Červený, Doležal, Majer (90+2. Pánek), Juhaňák, Beránek (88. Vrchota), Vachuška, S. Makovec, Petřík (33. Brůha), Roman Kába. Trenér: Miroslav Mikeš.


Načítám tabulku ...