„Po zkušenostech ze zápasu v Radnicích jsme spoléhali na to, že i na Rapidu bude znát středeční dohrávka v Holýšově, a tak by den volna měl hrát v nás prospěch. Podle toho jsme zvolili sestavu a taktiku," poznamenal na úvod hodnocení trenér Vejprnic Lukáš Paul. „První půle byla celkem vyrovnaná, Rapid byl možná aktivnější," hodnotil krátce obraz hry v úvodním dějství, které žádnou branku stovce diváků na Lopatárně nepřineslo. V 54. minutě se ovšem trefil vejprnický mladík a kanonýr Daniel Křemenák, na jehož trefu navázal minutu před koncem z pokutového kopu o dvanáct let starší Adam Heller.

close Krajský přebor, 30. kolo: SK Rapid Plzeň (na snímku fotbalisté v modrých dresech) - SK Slavia Vejprnice 0:2 (0:0). info Zdroj: David Koranda zoom_in Krajský přebor, 30. kolo: SK Rapid Plzeň - SK Slavia Vejprnice 0:2 (0:0).

„Ve druhé půli jsme si počkali na svoje příležitosti a zápas nakonec rozhodli. Mohli jsme výhru pojistit i dříve, ale šance, které jsme si vytvořili, jsme neproměnili. Do obrany jsme hráli zodpovědně, a co prošlo, to chytil Tury (Jan Turek - pozn. autora). Díky tomu všemu slavíme výhru a postup," jásal navýsost spokojený Lukáš Paul. Vejprničtí fotbalisté po vítězství, které jim definitivně zajistilo prvenství v krajském přeboru, slavili (možná až do rána), ale teď už se soustředí na poslední utkání sezony, v němž na domácím hřišti přivítají Chotíkov, aktuálně čtvrtý tým tabulky. A byť už sešívaným o nic nejde, rádi by se s letošní úspěšnou sezonou rozloučili další - již čtrnáctou - výhrou v řadě.


Načítám tabulku ...