Jedním z nejzajímavějších přesunů zimy byl ten na trase Domažlice – Přeštice. Jiskru opustil záložník David Brabec, který již obléká barvy třetiligového nováčka. Brabec navíc není jedinou novou tváří ambiciózního celku. Žlutý dres ROBSTAVU nově obléká hned několik borců – Jaroslav Rádl (Viktoria Plzeň), Petro Bodnaruk (Německo) či kanadský fotbalista Akanji Madamidola.

Mužstvo naopak v zimě opustili Lukáš Mudra, bývalí ligoví borci David Štípek s Matějem Končalem, Tadeáš Přibáň či gólman Rojík. Poslední tým kraje ve vodách ČFL, a sice rezerva Viktorie Plzeň, tradičně kádr doplnila o mladé hráče z ligového dorostu, ale musela se rozloučit s Alexandrem Sojkou (Táborsko), Adamem Vrbou (Karviná) a jeho jmenovcem Kronusem (též Táborsko).

FK Okula Nýrsko, muži.
FK Okula Nýrsko. Nejoblíbenějším klubem kraje si v minulosti prošel i Pavel Vrba

Zajímavé přestupy se urodily i v divizi. Rokycany posílili nigerijský mladík Isaac Umosor, jenž byl registrován ve Frankfurtu a jehož transfer byl dokončen těsně před startem jara, a záložník Patrik Eger (Černice, krajský přebor). Na Doubravku se zase po krátkém angažmá v Německu vrátil ostřílený Lukáš Roubal.

Rokycany potvrdily příchod 19letého Isaaca Oshogie Umosora.
Rokycany trumfly Slavii. Klub z divize zlanařil šikulu z Nigérie

A co krajský přebor? I tam se to hýbalo. Třeba na Rapid přišli Petr Jílek (Petřín), Josef Půlpán (Jílové) a ukrajinský obránce Maksim Bezukh, který naposledy působil v OKKO Charkov. Tradiční klub na-opak opustil Daniel Matějka, jenž je nově hráčem Křimic. Kádr Vejprnic pak posílil Matěj Kouřil ze Lhoty.

Trenérské rošády

Realizační tým třetiligového ROBSTAVU Přeštice doplnil Daniel Prokop, který se stal druhým asistentem (společně s Jaroslavem Kluskou) hlavního kouče Stanislava Purkarta. Prokop naposledy vedl ženský tým Viktorie Plzeň. „Třetí liga se neodmítá. Má už svoji kvalitu a můžu tam pracovat s dobrými hráči,“ kvitoval Daniel Prokop po svém přesunu z metropole západu na jih Plzeňska.

V zimní pauze oznámil zkušený trenér Petr Kural, že už nebude pokračovat na lavičce Černic. Jeden z důvodů byl logický. „V Černicích jsem byl už sedm let, takže mužstvo potřebovalo nějaké oživení,“ vysvětlil Petr Kural Deníku. Tým teď vede nově složený tandem Zdeněk Daněk a Petr Mlnařík.

Velmi zajímavou posilu na trenérském postu v zimě oznámily Měcholupy, lídr I. B třídy (skupina B). Mančaft převzal fotbalista Pavel Javorský, který vloni pomohl rezervnímu výběru TJ Jiskra Domažlice do divize.

Fotbalisté Doubravky (na archivním snímku ve žlutých dresech) začnou od pondělí přípravou na jarní část divize.
Doubravka vítá navrátilce, Patrovský znovu zkouší štěstí ve třetí lize