V neděli večer porazili na domácím hřišti Staňkov vysoko 7:1, když se dvakrát prosadila i letní akvizice z Vejprnic Lukáš Kuhajda (a dvakrát přesně pálil i Tomáš Denk). „Ale soupeř byl z kategorie slabších. Čekali jsme, že bude více zlobit a kousat,“ poznamenal hrající kouč Chotíkova Petr Kučera.

Z archivu: Fotbalisté Chotíkova deklasovali Staňkov 7:1.Z archivu: Fotbalisté Chotíkova deklasovali Staňkov 7:1.Zdroj: Deník/Zdeněk VAIZ

Sám ale záhy doplnil, že jeho družstvo v utkání podalo velmi dobrý výkon. „Byl to zápas prakticky na jednu branku. Důležité bylo, že jsme úvodní utkání sezony zvládli vítězně a po nevydařené přípravě si udělali z fotbalu radost a dostali se do dobré nálady,“ kvitoval lodivod, jehož ale přece jen mrzely dvě věci.

1. kolo krajského přeboru 2022/2023: FK Tachov (hráči v modrých dresech) - TJ Sokol Radnice (červení) 8:1 (5:1).
OHLASY Z KRAJSKÉHO PŘEBORU: Lhota ostudně prohrála na půdě Tlumačova

Tou první byla efektivita v zakončení. Ano, trochu úsměvné vzhledem k sedmi přesným zásahům. „Měli jsme opravdu hodně šancí, výsledek mohl být daleko vyšší,“ připomněl Kučera fakt, že on sám zazdil tři velké příležitosti. A ta druhá věc? Inkasovaný gól v 90. minutě z kopačky staňkovského Dolejše.

Z archivu: Fotbalisté Chotíkova deklasovali Staňkov 7:1.Z archivu: Fotbalisté Chotíkova deklasovali Staňkov 7:1.Zdroj: Deník/Zdeněk VAIZ

„Hrajeme ofenzivně, takže málokdy udržíme čisté konto, ale v poločase jsme se o tom bavili, že chceme zápas dohrát s nulou vzadu,“ prozradil sedmatřicetiletý fotbalista a kouč. „To se nám bohužel nepovedlo. Přitom to nebyla ani nějaká výrazná šance, ale rána, která se vidí jednou za delší dobu. Navíc snad první střela Staňkova na branku,“ vysvětlil Kučera.

Promo Kanonýr Deníku

Na úvod tedy jeho tým potvrdil roli papírového favorita a s chutí si zastřílel. „Ale při vší úctě ke Staňkovu, čekají nás daleko těžší zápasy, které nám teprve ukážou, na čem skutečně jsme,“ doplnil chotíkovský trenér. Příště hraje tým z Plzeňska na hřišti ex-divizního Mýta, které na úvod podlehlo Nepomuku na jeho půdě těsně 1:2, když inkasovalo až v závěru zápasu (v 84. minutě).

Fotbalisté SSC Bolevec (na archivním snímku hráči v černých dresech) na úvod krajské I. A třídy remizovali v Plzni na Košutce 1:1.
I. A TŘÍDA: Plzeňské derby vítěze nepřineslo. Bod bereme, tvrdí trenér Bolevce