Svěřenci hrajícího trenéra Michala Bublíka v sobotu zvítězili ve třetím utkání jarní části krajské I. A třídy, tentokrát v zápase 21. kola na půdě Dlouhého Újezdu, kde uspěli 3:1. „Zápas nejspíš rozhodlo to, že domácí byli impotentní v koncovce. Měli určitě stejně šancí jako my, ale zatímco my dali tři góly, oni pouze jeden," vypočítával trenér Plzeňanů Michal Bublík. 

Fotogalerie: Co rozhodlo? Impotence domácích, říká kouč. Těší ho, že tým už není otloukánkem

S celkovým výkonem týmu byl spokojený. „Určitě, zápas jsme zvládli tak, jak jsme chtěli. Kromě zápasu s Malesicemi, který jsme prohráli už předem, protože jsme neměli hráče, si ovšem na jaře dokazujeme, že jsme konkurenceschopní," pochvaluje si kouč. „Ale stále víme, že ztráta z podzimu je obrovská, takže sice budeme bojovat až do konce, ale spíše se už připravujeme na I. B třídu," pokrčil rameny. „Ale moc mě těší, že kdokoliv proti nám teď nastoupí, tak už ví, že ho nečeká nic jednoduchého," kvituje.

close Fotbalisté SSC Bolevec (bílí), archivní snímek. info Zdroj: Deník/Martin Mangl zoom_in Fotbalisté SSC Bolevec (bílí), archivní snímek.

Utkání na Tachovsku nabídlo kromě čtyř gólů také pěknou dávku emocí. Zkušený rozhodčí Gabriel Bogdan rozdal celkem deset žlutých karet, po pěti na obou stranách, a tři červené. Všechny obdržela domácí Sparta. „Ale to bych nechtěl moc komentovat," pravil stroze Michal Bublík. Ze zápisu o utkání ovšem lze vyčíst, že hráči (a trenér) Újezdu si otevřeli pusu na špacír a počastovali hlavního arbitra vypjatého boje snůškou hanlivých výrazů.

Bolevec se i přes třetí jarní výhru i nadále krčí na posledním místě tabulky s pětibodovou ztrátou na předposlední rezervu Rokycan. A právě se zálohou divizního klubu se loňský účastník krajského přeboru utká příště, a to v sobotu doma od 14 hodin. Dlouhý Újezd, který je aktuálně jedenáctý, se o den později, ale ve stejný čas, představí v Plzni na Smíchově.

Fotogalerie: Co rozhodlo? Impotence domácích, říká kouč. Těší ho, že tým už není otloukánkem

TJ Sparta Dlouhý Újezd - SSC Bolevec 1:3

Poločas: 1:1. Branky: 24. M. Zeman - 31. Slavotínek, 65. M. Pelnář, 87. Bublík. Rozhodčí: Bogdan - Přibyl, Paur. ŽK: 5:5 (65. Hlůžek, 67. Janků, 67. Hána, 70. a 88. M. Zeman - 23. Paškan, 53. Dejmek, 79. Hibler, 88. Slavotínek, 90+4. Bublík). ČK: 3:0 (67. Hána, 88. M. Zeman, 90+5. V. Zeman - trenér). Diváci: 50. Hřiště: Dlouhý Újezd. Sestava TJ Sparta Dlouhý Újezd: Hlůžek - Havel (75. Pešek), Hána, Synek, M. Zeman, Blatnický (85. V. Zeman mladší), L. Zeman, Földeši, R. Skopový, Dvořák, Štrobl (46. Janků). Trenér: Václav Zeman. Sestava SSC Bolevec: Körner - Bublík, Dejmek, Šplíchal (90. Běl), Šedivec (60. Kuželka), Pelnář, Paškan, Hibler, Jaroš, Šnaider, Slavotínek. Trenér: Michal Bublík.


Načítám tabulku ...