Podruhé za sebou dostali venku tvrdý direkt v podobě pěti gólů. Fotbalisté Chotíkova prohráli v sobotním utkání 20. kola krajského přeboru na půdě Petřína 1:5. Ale o fotbal tentokrát tolik nešlo. Ptáte se proč?

Běžela 16. minuta utkání, stav zápasu byl stále 0:0. A pak nastala chvíle hrůzy. Běžný souboj mezi domácím kanonýrem Markem Vohrnou a chotíkovským Jiřím Pechlerem skončil zapadnutým jazykem a ztrátou vědomí hostujícího hráče.

Chvíli se nic nedělo, nikoho nenapadlo, že by situace mohla být až tak vážná. Po chvíli se však petřínským stadionem ozvalo: „Pojďte sem někdo, dělejte! Zavolejte doktora!“ řvali aktéři zápasu, kteří byli u nešťastné situace velmi blízko.

„Byl to opravdu normální souboj. Jirka Pechler přeskočil domácího hráče, ale bohužel tak nešťastně, že spadl na záda a bouchnul se přitom do hlavy. Měl zapadlý jazyk, chvíli byl mimo vědomí. V tu chvíli šel fotbal úplně stranou,“ říká trenér Chotíkova Petr Nykles.

Včasná reakce petřínského Václava Lisého, který chotíkovskému protihráči vytáhl jazyk, dost možná zachránila hostujícímu fotbalistovi s číslem 14 na zádech život. „Chtěl bych klukům z Petřína poděkovat. Venca Lisý neváhal a vytáhl Jirkovi jazyk. Všeobecně spolupráce všech petřínských hráčů byla v této situace výborná. Rivalita a fotbal šly stranou,“ byl rád Petr Nykles.

„Jsem rád, že to nakonec dobře dopadlo. Václav Lisý s Lukášem Zoubkem zachovali chladnou hlavu,“ konstatoval i petřínský šéf lavičky Radek Vodrážka.

A jak situaci viděl samotný zachránce Václav Lisý? „Chvíli jsme opravdu nevěděli, že se jedná o něco vážnějšího. Až pak, kdy jsme přišli blíž, jsme si všimli nepřítomného výrazu Jirky a zjistili, že má zapadlý jazyk. Snažili jsme se mu ho vytáhnout, ale nikomu se to moc nedařilo, protože byl v křeči. Až pak se mně to nějakým způsobem povedlo,“ uvedl petřínský hrdina okamžiku.

Jiří Pechler by po nepříjemné situaci měl být již v pořádku. „Do příjezdu sanitky byl už Jirka při vědomí. Akorát si vůbec nepamatoval na onen osudný souboj. Pak ho sanitka odvezla do nemocnice, kde strávil den na pozorování,“ popsal další průběh strašidelného momentu chotíkovský lodivod.

Jeho svěřenci nakonec zápas prohráli 1:5. Jestli ale situace z úvodní čtvrthodiny utkání ovlivnila další průběh zápasu, kouč Nykles neví. „Možná to hráči trochu v hlavách měli, ale na to se nechceme vymlouvat. Odehráli jsme opravdu strašné utkání. Kdyby byl Petřín více produktivní, mohli jsme si odvézt porážku i o deset branek,“ přiznal kouč Nykles.

„Je to ale škoda, protože jsme věřili, že poslední utkání doma se Stříbrem, které jsme vyhráli 2:0, by nás mohlo nastartovat. Proti Petřínu umíme zahrát. Na podzim jsme ho v penaltách porazili, v zimní přípravě uhráli remízu. Tentokrát to však nevyšlo,“ dodal Nykles.

ZABOJUJEME, HLÁSÍ PO VÝHŘE KOUČ BUBLÍK

První tříbodové vítězství si v jarní fázi nejvyšší krajské soutěže připsali na svůj účet fotbalisté Bolevce, kteří doma udolali Nýrsko těsně 1:0. „Zápas se opět odehrál na těžkém terénu. Podali jsme ale kvalitní výkon, měli jsme více šancí, vstřelili jednu branku a po zásluze zvítězili,“ vracel se k první jarní výhře za tři body trenér Bolevce Michal Bublík, který proti Nýrsku odehrál celé utkání.

„Pomaličku se do toho dostávám. Abych řekl pravdu, ani se mi moc hrát nechtělo, protože moje zdraví není zdaleka stoprocentní. Nakonec jsem ale nastoupil a na hřišti se cítil lépe než před týdnem,“ culil se Bublík, jenž věří, že by jeho tým mohlo vítězství nad Nýrskem nastartovat k lepším zítřkům.

„Určitě. Na druhou stranu, je to teprve první jarní výhra za tři body. Jsme stále poslední, ale o baráž bychom se chtěli porvat. Je ale pravda, že to bude asi už jen souboj mezi námi a Luby. Ostatní týmy mají již velký náskok,“ uvědomuje si Bublík. „Nic ale nevzdáváme. Naopak. Zabojujeme. Chtěli bychom se zachránit, a když se to povede, budeme rádi. A když ne, svět se nezboří. Fotbal není vše,“ uzavírá.

MOL liga - DHC Plzeň
Házenkářky DHC nemilosrdně rozstřílely Bánovce a jsou už osmé