„Soupeř od začátku až do konce vedl. Asi patnáct minut před koncem jsme dokázali srovnat na 5:5, ale pak nám Slovan odskočil na rozdíl dvou gólů a my v závěru jen korigovali konečný výsledek na 6:7," říkal po mači hrající trenér chotíkovského mužstva Petr Kučera. Podle jeho slov bylo znát, že šlo o první herní test jeho týmu. „Zejména v prvním poločase," připustil. „Ten byl z naší strany doslova příšerný. Moc jsme si nerozuměli s balonem, nedokázali jsme dát tři přihrávky po sobě, míč nám často odskakoval," vypočítával.

Zimní příprava 2024: SK Klatovy 1898 (na snímku fotbalisté v červených dresech) - TJ Sokol Lhota 4:3 (3:1).
Zimní příprava pohledem výsledků: Černice těsně prohrály, Doubravka uspěla

„Slovan hrál naopak velice dobře, vysoko nás napadal a hlavně v prvním dějství vůbec nebylo znát, že hraje nižší soutěž," ocenil i soupeře z hlavní západočeské metropole. Kučerovi v zápase chybělo několik hráčů, ale ukázaly se dvě nové tváře. „Celkově nás bylo osmnáct, zahráli si všichni, a když už nic, zahráli jsme si a zaběhali," pousmál se. Teď chotíkovské fotbalisty čeká od čtvrtka do neděle tradiční soustředění na Špičáku, kde bude parta trenéra Petra Kučery nabírat fyzickou kondici, ale také utužovat vyhlášenou partu. „A při návratu se zastavíme v Klatovech, kde nás v neděli od 14 hodin čeká přípravné utkání se Švihovem," prozradil zkušený fotbalista. „Čekám tězké utkání," doplnil na závěr.

Fotbalisté SK Slavia Vejprnice (na archivním snímku hráči v červenobílých dresech) porazili ve druhém přípravném utkání TJ Přeštice těsně 4:3.
Co jsme dokázali neproměnit, to mi hlava nebrala, čertil se vejprnický trenér