A tyto výsledky znamenají před posledním kolem jediné. Oba týmy mají shodně 75 bodů. Ve vedení je aktuálně Petřín, který má lepší skóre. Jenže titul nemá ve svých rukou. Na konci soutěže rozhodují vzájemné zápasy a ty mají lepší Rokycany (doma vyhrály 4:3 a v jarní odvetě v Plzni také uspěly 2:0). „Při pohárovém utkání minulou středu nám bylo oznámeno pány Berbrem (místopředseda FAČR a předseda PKFS) a Drobným (předseda STK), že kvůli odstoupení Tachova z divize a dalším faktorům i z jiných krajů postoupíme i kdybychom skončili v kraji na druhém místě,“ prozradil Radek Vodrážka, trenér SK Petřín Plzeň. „Můžeme tedy hrát uvolněně. Samozřejmě, že titul krajského přeborníka nemáme ve svých rukou, ale chceme po skončení sezony mít minimálně stejně bodů jako Rokycany,“ má jasno petřínský kouč, jehož tým hraje poslední duel sezony v sobotu na půdě třetího Mýta. „Proslýchá se, že z našeho kraje by do divize mohl postoupit i třetí tým, což by bylo právě Mýto. V posledním kole nás tam nečeká nic jednoduchého, po změně trenéra se soupeři začalo zase dařit. Na utkání se už teď moc těšíme,“ dodal Vodrážka.

Jak už bylo řečeno, Rokycany prohrály na hřišti posílené Jiskry B 1:4 a dočasně o horší skóre opustily v tabulce vedoucí pozici. „Zápas v Domažlicích byl zvláštní. V prvním poločase jsme za stavu 1:0 v náš prospěch měli řadu příležitostí. Kdybychom tyto šance proměnili a vedli o dva tři góly, mohlo se utkání vyvíjet úplně jinak. Bohužel jsme v závěru půle inkasovali a hned na začátku druhého dějství jsme dostali po hrubé chybě druhou branku. Pak už se to s námi vezlo,“ ohlédl se ještě za utkáním na Chodsku rokycanský trenér Milan Dejmek.

Ten kromě porážky musel přijmout i nepříjemné zranění Zdeňka Miloty, který v bolestech opouštěl trávník už po půlhodině hry. „Musel do nemocnice. Vypadá to na přetržené křížové vazy a meniskus. Ještě ale musí podstoupit magnetickou rezonanci,“ dodal rokycanský kouč.

Jeho mužstvo v posledním kole přivítá Stříbro, hraje se už v pátek odpoledne. A když Rokycany zvítězí za tři body, budou vítězem přeboru. „Co jsem tak zaslechl, měly by do divize postupovat první dva týmy. Ale spoléhat na to nehodláme. Hrajeme doma, chceme vyhrát, zápas i celou soutěž. Slibuji fanouškům, že pro vítězství uděláme maximum. Věřím také našim fyzioterapeutům, že dají do kupy hráče, kteří nám o víkendu v Domažlicích chyběli,“ uzavřel zkušený trenér FC Rokycany.

Trénink Viktorie ve Westendorfu.
Cesta za zápasy povede na Slovensko i tradičně do Alp