„Přišli jsme o hodně hráčů a příprava proto není taková, jak by se mi líbila. Je to ale ovlivněné tím, že se náš tým hodně proměnil. Odešlo nám celkem šest lidí a to ve všech řadách, navíc patřili k důležitým článkům týmu. Je to obrovský zásah do mužstva,“ je si vědom trenér Černic Petr Kural.

Za německou výzvou odešli Filip Kuťák a brankář Václav Bouzek. Útočník Petr Pechek bude hrát za Sušici a Martin Hohlbergaer za Dobřany. Kvůli studijním povinnostem navíc přerušil kariéru Jakub Müller a dlouhodobé zranění kolena zastavilo na nějakou dobu Jaroslava Nedvěda. „Je nás méně a ani ty výsledky zatím nejsou od nás taková. Je to z naší strany horší, než to bylo před pauzou,“ říká trpce černický lodivod.

Černice potkal hráčský exodus.Černice potkal hráčský exodus.Zdroj: Deník/Martin Mangl

Plzeňský klub prohrál v přípravě s Petřínem B 1:5 a s Dobřany 2:3. Po přestřelce zdolal naopak 7:4 Kaznějov. Do Černic navíc dosud dorazil pouze jediný nový hráč. „Hráči moc na trhu nejsou. Povedlo se nám získat jen jednoho, a to Honzu Petra z Přeštic. Zatím jsme to početně nedoplnili. Jedenáctku postavíme, ale budeme využívat určitě i kluky z béčka na lavičku, abychom postavili vůbec nějaký tým,“ pokračuje Kural.

V loňské sezoně se po osmi odehraných zápasech držely Černice v první polovině tabulky. Zatím se dá jen těžko odhadovat, jak se bude Plzeňanům letos dařit. „Uvidíme, jak se budeme scházet na zápasy. Pokud se sejde sestava, jsme schopní uhrát slušné výsledky. Jestli ale přijdou zranění a další absence, budeme mít velké problémy,“ obává se černický kouč, jehož už ani nepřekvapilo, že se ani tentokrát nepřelosovalo rozlosování zápasů nastávající sezony.

„Začínat pořád se stejným soupeřem je hrozný. Je pravda, že teď to koušu lépe než před rokem. Snad se nám vyvede stejně dobře začátek soutěže jako vloni. Důležité bude, abychom zvládali domácí zápasy,“ je si vědom Petr Kural.

Černice potkal hráčský exodus.Černice potkal hráčský exodus.Zdroj: Deník/Martin Mangl

Ten by si přál, aby se probudil také černický útok. „V minulém zkráceném ročníku naši střelci usnuli oproti předchozím létům trochu na vavřínech. Naopak jsme ale měli lepší obranu. Teď by bylo fajn, kdyby jim to zase střílelo,“ dodává s úsměvem trenér Černic.