Žezlo po něm převzal bývalý ligový fotbalista Ferenc Róth, který ještě nedávno střílel branky právě za plzeňský klub. „Po konci fotbalové kariéry jsem si chtěl udělat původně už trochu volno a více se věnovat rodině. Ve Zruči ale bydlím, a když mě klub oslovil s nabídkou, rozhodl jsem se, že jim pomůžu,“ říká nový zručský trenér, jenž vede tým již tři měsíce.

A jak se připravovali fotbalisté Zruče na novou sezonu? „Nebylo úplně jednoduché připravovat tréninky, protože poté, co se situace ohledně koronaviru uklidnila, spousta hráčů si vzala dovolenou. Scházeli jsme se proto v různém počtu,“ vysvětluje Ferenc Róth.

Bývalý kanonýr povede Zruč.Bývalý kanonýr povede Zruč.Zdroj: Deník/Zdeněk VAIZ

Stejně jako ostatní celky pracoval účastník krajského přeboru na fyzičce. „Samozřejmě bylo znát dlouhé období bez fotbalu, které se projevilo na kondičce hráčů. Snažíme se to dohnat,“ pokračuje bývalý obávaný střelec.

V přípravě se Zruči dařilo. Na své konto si připsala tři vítězství. Například si poradila s béčkem Přeštic 4:3 a Rapid, svého soupeře z krajského přeboru, porazila vysoko 6:1.

Radnice berou šanci za pačesy. Tým sází na perfektně fungující partu i fanoušky
Radnice berou šanci za pačesy. Tým sází na perfektně fungující partu i fanoušky

„Proti Rapidu jsme třeba měli v přípravě silnou sestavu a vyhráli jsme 6:1. Bude záležet, v jaké se budeme scházet sestavě. Pokud budeme kompletní, tak můžeme porazit kohokoliv. Jestli nás potkají nějaké absence, bude to znát. To se ale týká většiny celků v kraji,“ vypočítává dvaačtyřicetiletý kouč.

Bývalý kanonýr povede Zruč.Bývalý kanonýr povede Zruč.Zdroj: Deník/Zdeněk VAIZ

Co se týká změn kádru, pokračují ve Zruči v nastolené cestě, kdy sázejí výhradně na domácí hráče. I v nadcházející sezoně se bude moci nový lodivod opřít o zkušené a ostřílené obránce Davida Krále a Martina Knakala. „Stále spoléháme na hráče, kteří jsou spjatí se Zručí anebo bydlí v okolí. Náš kádr proto nedoznal žádných změn,“ prozrazuje Róth.

V loňském ročníku stihla Zruč odehrát jen 8 zápasů, v nichž si na své konto připsala tři výhry a pět porážek. Letošní sezonu by chtěla odstartovat lépe.

Bývalý kanonýr povede Zruč.Bývalý kanonýr povede Zruč.Zdroj: Deník/Zdeněk VAIZ

„Rádi bychom se pohybovali v klidném středu tabulky. Pokud se nám bude dařit lépe, určitě se zlobit nebudu. Každopádně bych byl rád, aby se sezona v klidu odehrála a nepřerušil ji znovu koronavirus. To si ale přejeme všichni,“ dodává Ferenc Róth.

Protože se rozlosování soutěže oproti minulé sezoně vůbec nezměnilo, zahájí Zruč svoji letošní pouť opět domácím zápasem proti Staňkovu.

Příprava Lhoty ukázala okénka, kouč Nykles žehral na velké množství chyb.
Příprava Lhoty ukázala okénka, kouč Nykles žehral na velké množství chyb