Někdejší účastník krajského přeboru, který zažívá velký útlum, se ujal vedení ve 28. minutě díky trefě hrajícího trenéra Michala Bublíka, jenž překonal Jaroslava Bodurku v bráně Kralovic. Hosté ovšem pět minut před poločasovým odchodem do kabin srovnali (trefil se relativně čerstvě třicetiletý Pavel Koča).

„Podle mého názoru jsme byli v prvním poločase jasně lepší, ale dali jsme pouze jeden gól, což bylo klíčové pro další průběh zápasu," přemítal bolevecký lodivod Michal Bublík. Kralovice totiž po změně stran skóre otočily, když se v 57. minutě prosadil kapitán Martin Řenč. Bolevec navíc záhy přišel o vyloučeného Michala Pelnáře, který protestoval proti verdiktu rozhodčího (nařízená penalta).

Fotbalisté TJ Sokol Mochtín (žlutí), ilustrační snímek.
Mochtín v azylu sestřelil Dlouhý Újezd. Zasloužená výhra, tvrdil trenér Cihlář

Devět minut před koncem Plzeňané dostali i druhou červenou kartu. Tentokrát brankář Lukáš Tolkner, který zahrál rukou mimo pokutové území. I přesto však Bolevečtí dokázali vyrovnat. V šesté minutě nastavení se poněkud šťastně, ale velice krásně trefil z dálky a ostrého úhlu devatenáctiletý mladík Jakub Šedivec.

„Ve druhém poločase na nás Kralovice vlétly, otočily stav zápasu na 2:1 a ještě nedaly penaltu. Naštěstí jsme v závěru i v devíti dokázali vyrovnat," oddechl si Michal Bublík, kouč Bolevce. „Ve druhém poločase už to o fotbale moc nebylo, byla to spíš divočina. Ale máme bod, a ten se také počítá," doplnil kormidelník.

Na podzim nad Bolevcem (černí) zvítězili fotbalisté Kralovic (žlutočerné dresy) 4:2, ale v rámci víkendové odvety na Prokopávce se body dělily.Na podzim nad Bolevcem (černí) zvítězili fotbalisté Kralovic (žlutočerné dresy) 4:2, ale v rámci víkendové odvety na Prokopávce se body dělily.Zdroj: Martin Zeman

K utkání se pro klubový facebook Kralovic, které nedokázaly vyhrát ani svůj druhý jarní zápas, vyjádřil také asistent Jan Purkar. „Úrovní to byla pověstná pralesní liga. Domácí soupeř z Bolevce od úvodních minut jasně ukázal, jakým způsobem chce hrát. Pomocí tvrdých zákroků a kouskovaní hry eliminoval snahu našeho týmu o kombinační hru," zlobil se kralovický asistent kouče na plzeňského soupeře. Pak ale lehce pálil i do vlastních řad.

„My jsme se bohužel stylu domácích plně přizpůsobili a výsledkem toho bylo, že utkání nenabídlo ani malé náznaky fotbalovosti a my se nebyli schopni proti dobře bránícímu soupeři prosadit," uznal člen realizačního týmu.

FORTUNA divize A (17. kolo): SK Petřín Plzeň (na snímku fotbalisté v červených dresech) - SENCO Doubravka (žlutí) 4:0.
OHLASY Z DIVIZE: Petřínský Demeter rozhodl derby hattrickem, Horní Bříza má bod

„I přes špatně se vyvíjející utkání a naší malou kvalitu ve hře jsme měli možnost jít do dvoubrankového vedení, které si myslím, že by bylo rozhodující. Toho jsme nevyužili (penalta), a ačkoliv jsme hráli již proti devíti, tak jsme na konci utkání naopak inkasovali druhý gól. Bohužel si myslím, že zápas, který poznamenalo velké množství přerušení, nakonec remázovým výsledkem 2:2 skončil naprosto spravedlivě," doplnil Jan Purkar k nervóznímu střetnutí.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...
TJ START Luby (na snímku fotbalisté v červenobílých dresech).
Luby padly v Křimicích. Ale bylo to vyrovnané utkání, tvrdil fotbalista Startu