Bolevec – Domažlice B 2:0

„Odehráli jsme dobré utkání, na začátku vstřelili dvě pěkné branky. Hosté nás sice ve druhém poločase zatlačili, ale své šance neproměnili. A my už také nedokázali přidat pojistku,“ hodnotil duel s favoritem trenér Bolevce Michal Bublík.

Poločas: 10. T. Lešek, 12. Pelnář. Rozhodčí: Fencl. ŽK: 1:1. Diváci: 80.

Bolevec: Körner – Pelnář, Humpál, Zítek (90. Běl), J. Fryček (87. Greif), Winkelhöfer, Šnaider, Soukup, Thomayer, T. Lešek (79. Bublík), Šanoba. Trenér: Michal Bublík.

Domažlice B: Bratanič – D. Lešek, Waldmann (83. Reininger), Javorský, Hojda (73. Vavřička), Vojtko, Kubr (87. Kalný), Pavlíček, T. Korelus, Šmejkal (76. Dufek), O. Černý (83. Souček). Trenér: Martin Steinbrücker.

Petřín – Stříbro 7:0

„Soupeř chtěl hrát fotbal, a to nám vyhovuje, hráli jsme znovu skvěle. Každá naše druhá šance skončila v síti. Pro soupeře je to trošku krutý výsledek, ale naše vítězství je zcela zasloužené,“ liboval si trenér Petřína Radek Vodrážka.

Poločas: 5:0. Branky: 14., 40., 48. a 52. Šimáně, 17. Bednář, 21. Vohrna, 25. Fiala. Rozhodčí: Kříž. ŽK: 0:1. Diváci: 50.

Petřín: Hrabačka – Vohrna, Šimáně, Lisý, Šulc (73. Trojovský), Světlík (73. A. Kohout), Bednář, Zoubek (60. Brudna), Fiala (60. Provod), Bendl, Nademlejnský (60. D. Heller). Trenér: Radek Vodrážka.

Stříbro: Dolejš – Mráček, Demjan, Lanfranchi, Tůma (57. Florus), Vyšín, Vejvoda, Šmídl, Pavlas, Bůžek, Mikulovský. Trenér: Jakub Eliáš.

Rokycany – Horní Bříza 3:0

„Vítězství bylo zasloužené, protože soupeře jsme pustili jen do jedné šance, když jsme zaspali při bránění rohového kopu. Náš výkon ale tentokrát nebyl vůbec optimální, dlouho nám totiž trvalo než jsme se dostali do tempa. Do poloviny prvního dějství to byl z naší strany spíš pěší fotbal. Každopádně tři body máme a to je hlavní,“ shrnul další výhru rokycanský lodivod Milan Dejmek.

Poločas: 1:0. Branky: 29. Procházka, 73. Ženíšek, 89. Sadílek. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 0:4. ČK: 87. Lavička (Horní Bříza). Diváci: 146.

Rokycany: Houdek – Papáček, Jan Hereit, Sadílek (89. Milota), Veselý (78. Kužma), L. Aubrecht, Procházka (85. Votava), P. Aubrecht, Ženíšek, Vaščák (69. Vileta), Ineman (58. Kroc). Trenér: Milan Dejmek.

Horní Bříza: Schimmer – Šimice (54. Fišer), Lavička, S. Rous, Kožíšek, Kouřil, J. Mašek, Janka (69. Sedlecký), Chocholatý (63. Netáhlo), Frank, Kraček. Trenér: Martin Löffelman.

Rapid – Zruč 3:1

„Dalo by se říci, že hosté stavěli a my ničili. Z naší strany to nebyl moc pohledný fotbal, ale zápas jsme zvládli a to je nejdůležitější. Vítězství si, i vzhledem k aktuálnímu pohledu na tabulku, moc vážíme,“ uvedl asistent plzeňského Rapidu Jaromír Mysliveček.

Poločas: 2:1. Branky: 17. a 31. Matějka, 85. Harmady – 16. Tobrmann z penalty. Rozhodčí: Bogdan. ŽK: 3:2. Diváci: 60.

Rapid: Beke – J. Šindelář, Keckstein, Hajšman, Do Thanh Tung, Klekner (89. Tauš), Čupalka (73. Filipčík), Harmady, Matějka (87. Davídek), Buček, Tarhaj. Trenér: Pavel Šimsa.

Zruč: Zach – O. Mašek (72. Korous), D. Král, Lang (46. Pechman), Pavel, A. Král, M. Fryček, Polák (55. Knakal), Tobrmann, F. Korelus, Hucl (60. Róth). Trenér: Jaroslav Urbánek.

Nepomuk – Chotíkov 3:1

„Zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním byli lepší hosté, ale jedinou branku jsme vstřelili my. Ve druhém dějství soupeř odešel fyzicky a toho jsme nakonec dokázali využít,“ byl rád kouč Nepomuku Josef Viktora.

Poločas: 1:0. Branky: 16. Knapp, 68. Šafanda, 75. Vosyka – 73. Vodička. Rozhodčí: Bureš. ŽK: 1:1. Diváci: 120.

Nepomuk: Jan Rojík – Ticháček, Voráček, Šafanda, Zajíc (46. Vosyka), R. Rous (81. Březák), Kozák, Michal Baran, J. Kalabza (84. Váňa), Knapp (87. Marek Baran), Kašpar (73. Šmíd). Trenér: Josef Viktora.

Chotíkov: Krásl – P. Černý, Kluska, Kučera, M. Míka (72. Pechler), Martin Prais (79. D. Míka), Michal Prais, Rozboud, Chotěborský (76. Týml), Bachroň (62. Šlajs), Vodička. Trenér: Petr Nykles.

Lhota – Nýrsko 0:3

„V první půli jsme nehráli dobře, Lhota chodila do brejků a bylo jen štěstí, že to bylo stále 0:0. V kabině jsme si něco řekli a druhá půle už byla z naší strany velmi dobrá. Dali jsme gól a pak také přežili penaltu soupeře. To bylo klíčové pro další vývoj zápasu. Záhy jsme totiž přidali druhou a třetí branku a nakonec dokázali zvítězit,“ oddechl si trenér Nýrska Karel Kalivoda.

Poločas: 0:0. Branky: 64. I. György, 79. I. Varga, 88. T. György. Rozhodčí: Lhoták. ŽK: 1:4. Diváci: 50. Hřiště: NT Chotěšov.

Lhota: Böhm – P. Suda, V. Suda, Horník, D. Křížek, Z. Černý, Šroubek, J. Kohout, Kotrnoch, P. Kalabza (53. M. Varga), Štverák. Trenér: Eduard Kubata.

Nýrsko: Moravec – Výtisk (81. Valenta), Kopřiva, T. György, K. Kalivoda ml., I. György (86. Bastl), Čanecký, Lužný, Brož, Lucák (87. Jarko), Pavlík (63. I. Varga). Trenér: Karel Kalivoda st.

Tlumačov – Vejprnice 2:0

„Bojovné utkání, ve kterém jsme měli asi více ze hry. Vytvořili jsme si tři gólové šance, ale ani jednu neproměnili. Soupeř vstřelil branku ze standardní situace, a pak dobře bránil. V závěru nás ještě potrestal z brejku,“ řekl trenér Vejprnic Jiří Šámal.

Poločas: 1:0. Branky: 31. R. Šindelář, 90+1. T. Čadek. Rozhodčí: Šiška. ŽK: 3:1. Diváci: 92.

Tlumačov: Touš – Tesař, Wolf (86. T. Čadek), L. Hruška, Pfeifer, Hamor (13. Frček), Copák (60. Svatoš), R. Šindelář, Minařík, Malík, Žák. Trenér: David Zíta.

Vejprnice: Vavrík – Paul, Puhlovský, Svoboda, Krejčí, Bárta, A. Heller, Kolář, Rada, Rauch, Heindl (60. D. Král II.). Trenér: Jiří Šámal.

Mýto – Luby 9:0

Fotbalisté Mýta si v prvním zápase po odvolání trenéra Zbyňka Drozdy doma zastříleli. Neškodné Luby porazili jednoznačně 9:0.

Poločas: 3:0. Branky: 53., 59. a 61. Štych, 24. a 75. Rieger, 16. P. Zajíček, 40. Holý z penalty, 79. Konopásek, 83. J. Šmíd. Rozhodčí: Křen. ŽK: 1:5. Diváci: 85.

Mýto: Vild – T. Zajíček, Abrt, M. Světlík (46. Huml), Rieger (84. Anténe), Slavík, Havel, Štych (69. Lupáč), Holý, P. Zajíček (74. J. Šmíd), Jiří Hereit (56. Konopásek). Trenér: Vladimír Lešetický.

Luby: Hromada – Voráček, Voráč, Koželuh, Vejskal, Šůs (69. H. Pikhart), Rašek, Votava, Jirotka, Čížek, Janda. Trenér: Radek Pikhart.

Plzeň (hráč v modrém) vybojovala tři body.