Sportovní reportéři Deníku pro vás ve spolupráci s trenéry jednotlivých mužstev a dalšími odborníky přichystají vždy výběr pěti fotbalistů, kteří na sebe svým výkonem v daném kole nějakým (pozitivním) způsobem upozornili.

A vy pak hlasováním v naší anketě na našem webu (na konci článku) sami rozhodnete, kdo z nich se stane vítězem. S ním pak přineseme exkluzivní rozhovor. Svoje hlasy můžete posílat vždy do středeční půlnoci (23.59).

23. kolo krajského přeboru: SK Slavia Vejprnice (na snímku fotbalisté v červenobílých dresech) - TJ Sokol Plzeň-Černice 2:1.
OHLASY Z PŘEBORU: Tlumačov zaskočil béčko Petřína, Vejprnice zdolaly Černice

Nominace (NEJ hráč 23. kola krajského přeboru)

Ondřej Pomothy (TJ START Tlumačov): O víkendu si zpětně nadělil malý dárek ke svým dvacátým narozeninám, které oslavil v březnu tohoto roku. Ondřej Pomothy, brankář TJ START Tlumačov, předvedl na hřišti rezervního týmu divizního Petřína fantastický výkon. I díky jemu (a nemohoucnosti domácích střelců, kteří zazdili i penaltu), si o záchranu bojující Tlumačov odvezl z horké půdě velkého favorita cenný bod za remízu 1:1.

Miroslav Lopata (FC Chotíkov 1932): Atraktivní zápas mezi domácím Chotíkovem a plzeňským Rapidem, který se v rámci 23. kola krajského přeboru odehrál v sobotu odpoledne, rozhodl druhý nejlepší střelec celé soutěže Miroslav Lopata, který dal oba góly svého týmu a především díky němu Chotíkov vyzrál na svého soka (2:1) a bral tři body.

František Jarolím (FK Okula Nýrsko): Musím pochválit celou obranu v čele s brankářem Františkem Jarolímem, který podal skvělý výkon. To jsou slova zkušeného trenéra FK Okula Nýrsko Karla Kalivoda po víkendovém střetnutí na půdě Nepomuku, kde jeho tým remizoval 1:1. Na jaře Okula sice i nadále čeká na vítězství, ale na svém kontě má i díky ostřílenému gólmanovi stále jen jedinou porážku (v Tachově 1:3 - pozn. autora).

Marek Vyšín (TJ Baník Stříbro): Během osmi minut nedělního utkání 23. kola na půdě posledního Staňkova dal stříbrský Marek Vyšín dvě branky a svůj tým nejen, že uklidnil, ale nasměroval ho za důležitými třemi body s ohledem na záchranu soutěže. Baník nakonec svého soka porazil na jeho hřišti vysoko 5:2, když všech pět branek dal už v první půli. Po změně domácí dvěma úspěšnými penaltami Pitpáče porážku jen zmírnili.

Petr Landrgott (FK Tachov): Sice kvůli trefě Radka Krause neudržel čisté konto, přesto se brankář vedoucího týmu tabulky FK Tachov nesmazatelně zapsal do historie letošního ročníku krajského přeboru. Ve 41. minutě zápasu 23. kola na půdě Holýšova proměnil pokutový kop a navýšil vedení svého týmu na 3:1. Zajímavostí je, že Landrgott vstřelil jubilejní stou branku svého týmu v aktuálním ročníku. Tachov nakonec vyhrál 5:1.