Sportovní reportéři Deníku pro vás ve spolupráci s trenéry jednotlivých mužstev a dalšími odborníky přichystají vždy výběr pěti fotbalistů, kteří na sebe svým výkonem v daném kole nějakým (pozitivním) způsobem upozornili. A vy pak hlasováním v naší anketě na našem webu (na konci článku) sami rozhodnete, kdo z nich se stane vítězem. S ním pak přineseme exkluzivní rozhovor. Svoje hlasy můžete posílat do středečních 23.59 hodin.

Krajský přebor, 8. kolo: FK Okula Nýrsko (na snímku fotbalisté v modro-bílých dresech) - SK Rapid Plzeň 1:0 (1:0).
OHLASY Z PŘEBORU: Kaznějov sestřelil Mýto, Vejprnice zdolaly domácí Baník

Nominace (NEJ hráč 8. kola krajského přeboru)

Tran Huy Anh (FK Bohemia Kaznějov): Kaznějov se po dvouzápasové pauze opět dočkal vítězství. V domácím souboji s Mýtem sice tahal v prvním poločase za kratší konec provazu, ale po změně stran se zlepšil, dal čtyři góly, a nakonec slavil tři body za výhru 4:0. Vše odstartoval Tran Huy Anh, který vstřelil dvě branky. Ta první se navíc ukázala být jako vítězná.

Jakub Fořt (TJ Zruč): Zruč neprožívá zrovna dvakrát ideální období. Po čtyřech porážkách v řadě se ovšem svěřenci trenéra Jan Krause alespoň mohli radovat ze zisku jednoho bodu, který vybojovali v sobotu na bezbrankovou remízu na hřišti v Ledcích na Plzeňsku proti domácí Košutce. Na tom, že se nováček soutěže proti Zruči gólově neprosadil, má zásluhu i hostující brankář Jakub Fořt, který udržel čistý štít, už druhý v sezoně.

Imrich Varga (FK Okula Nýrsko): Potvrdili velice výborný výsledek z minulého kola, ve kterém remizovali na hřišti silné rezervy plzeňského Petřína 1:1. Fotbalisté FK Okula Nýrsko v jednom ze šlágrů 8. kola doma zdolali lídra z Rapidu těsně 1:0 díky nejlepšímu výkonu v sezoně. Alespoň podle slov svého trenéra Petra Výtiska. O jedinou branku týmu z Klatovska se postaral už v 15. minutě střelec Imrich Varga. Velice důležitý a cenný skalp.

Jakub Krystl (TJ Holýšov): V prvním kole prohráli v Horní Bříze, potom dvakrát remizovali, ale od té doby válcují jednoho soupeře za druhým. Naposledy fotbalisté Holýšova deklasovali domácí Černice vysoko 6:1, přičemž hned dvě branky souboru trenéra Milana Dejmka vstřelil čtyřiadvacetiletý Jakub Krystl, který se prosadil v 18. a 44. minutě. Holýšov je i díky jeho zásahům aktuálně třetím nejlepším týmem přeboru.

Jakub Vavrík (SK Slavia Vejprnice): Byl to boj, k ideálu bylo daleko, ale zvládli to. Fotbalisté vejprnické Slavie porazili v sobotním utkání 8. kola domácí Baník Stříbro těsně 1:0 a posunuli se v tabulce nejvyšší krajské soutěže už na čtvrté místo. Lví podíl na čtvrtém vítězství v sezoně měl i brankář Jakub Vavrík, který svůj tým několikrát bravurně podržel. I díky němu Slavia drží v letošní sezoně neporazitelnost (společně s béčkem Petřína).