Sportovní reportéři Deníku pro vás ve spolupráci s trenéry jednotlivých mužstev a dalšími odborníky přichystají vždy výběr pěti fotbalistů, kteří na sebe svým výkonem v daném kole nějakým (pozitivním) způsobem upozornili. A vy pak hlasováním v naší anketě na našem webu (na konci článku) sami rozhodnete, kdo z nich se stane vítězem. S ním pak přineseme exkluzivní rozhovor. Svoje hlasy můžete posílat do středečních 23.59 hodin.

Krajský přebor, 20. kolo: TJ Košutka Plzeň (modří) - FK Okula Nýrsko (červené dresy) 2:2 (2:1)
OHLASY Z PŘEBORU: Nýrsko vstalo z popela a má bod, Černice překvapily Rapid

Petr Bendl (SK Petřín Plzeň B): Zkušený harcovník už fotbal za Petřín takřka nehraje, ale v nouzi přišel pomoci béčku v zápase proti Lhotě a vstřelil důležitý vedoucí gól, jímž nasměroval tým ke konečnému vítězství 3:0. „Petr Bendl s námi sice vůbec není, ale jelikož oba mužské týmy včetně dorostu hrály ve stejný den, pomohl nám a zápas vlastně rozhodl," pochvaloval si šéftrenér petřínské fotbalové organizace Radek Vodrážka.

David Míka (FC Chotíkov 1932): Kariéru už vlastně ukončil, ale vrátil se, a ve svém věku i nadále dokáže zastínit mladší borce. Třiačtyřicetiletý David Míka dal ve víkendovém utkání na hřišti Baníku Stříbro dvě branky a pomohl Chotíkovu k vítězství 5:1. I díky jemu zůstává loňský vicemistr kraje na jaře neporažený (a stoprocentní) a stoupá tabulkou vzhůru.

Karel Fürbacher (TJ Sokol Plzeň-Černice): Černice bojují o záchranu, ale v jarní polovině sezoně prokazují lepší formu než tomu bylo na podzim. Naposledy doma obraly favorizovaný Rapid Plzeň, s nímž před svými fanoušky remizovaly 2:2. Obě branky Černic vstřelil jednačtyřicetiletý Karel Fürbacher, který se v letošní sezoně prosadil do sítě soupeřů už pětkrát.

Jakub Vavrík (SK Slavia Vejprnice): Fotbalisté vejprnické Slavie pokračují v kvalitních výkonech (a výsledcích) i nadále. Trošku připomínají nedávnou Viktorii Plzeň, která svoje zápasy pravidelně vyhrávala 1:0 nebo 2:1. Naposledy Slavia uspěla na hřišti Mýta 1:0 gólem Majerčíka, a to i díky výkonu brankáře Jakuba Vavríka, jenž ve druhé půli předvedl klíčový zákrok. Moc toho na něj nešlo, ale když na to přišlo, svůj tým podržel.

Tomáš Spěváček (TJ Sokol Radnice): Druhý brankář v nominaci o nejlepšího hráče 20. kola. Tomáš Spěváček čelil o víkendu těžké výzvě v podobě domácího Nepomuku, který hraje slušný fotbal a dává dost branek. Těžkou zkoušku ale zvládl na jedničku, svůj tým podržel, připsal si čisté konto a výrazně se podílel na tom, že Radnice získaly venku velmi cenný bod.