Sportovní reportéři Deníku pro vás ve spolupráci s trenéry jednotlivých mužstev a dalšími odborníky přichystají vždy výběr pěti fotbalistů, kteří na sebe svým výkonem v daném kole nějakým (pozitivním) způsobem upozornili.

Fotbalisté Holýšova (na archivním snímku hráči v modrých dresech) ztratili na domácím hřišti vedení 3:0 - s béčkem SK Petřín Plzeň nakonec remizovali.
OHLASY Z PŘEBORU: Holýšov promrhal třígólový náskok a doma bral jen bod

A vy pak hlasováním v naší anketě na našem webu (na konci článku) sami rozhodnete, kdo z nich se stane vítězem. S ním pak přineseme exkluzivní rozhovor. Svoje hlasy můžete posílat do středečních 23.59 hodin.

Ondřej Kotrnoch (Sokol Lhota): Fotbalisté Lhoty jsou po konci trenéra Petra Nyklese, jenž byl odvolán po zápase 11. kola v Mýtě, stoprocentní. Minule pod novým trenérským týmem porazili Zruč (3:0), teď o víkendu v rámci 13. kola zdolali výborného nováčka z Kaznějova 3:2. Hrdinou utkání se stal zkušený fotbalista Ondřej Kotrnoch, jenž dal dvě branky. Jeho trefa z 83. minuty se navíc ukázala být jako vítězná.

Daniel Koranda (Rapid Plzeň): V prvním poločase zápasu na hřišti ex-divizní Horní Břízy tahali fotbalisté Rapidu Plzeň spíš za kratší konec provazu. Domácí tým byl lepší, ale trápil se v koncovce. Po změně stran mužstvo z Lopatárny přidalo a dočkalo se vítězné branky. Tu obstaral v 76. minutě ofenzivně laděný Daniel Koranda, jenž rozhodl o cenné výhře 2:1.

Andrei Antonovics (Okula Nýrsko): Jediný zástupce klatovského okresu mezi elitou kraje v sobotním utkání 13. kola na umělé trávě v Domažlicích, kde si našlo Mýto, soupeř z Rokycanska, dočasný azyl, prohrával, ale ve druhém poločase dokázal srovnat. Když už to vypadalo, že se body budou dělit, udeřila Okula podruhé. Konkrétně osmatřicetiletý stoper Andrei Antonovics, k němuž se odrazil míč po rohovém kopu, a jenž jej přesným kladivem uklidil za záda bezmocného gólmana.

David Rýdl (Sokol Radnice): Vypadalo to, že ze sobotního utkání na hřišti nebezpečných Vejprnic nebudou mít nic. Vždyť fotbalisté TJ Sokol Radnice ještě v 88. minutě ztráceli na domácího soka dvě branky. Pak ale z pokutového kopu vykřesal jiskřičku naděje Esterka a v poslední minutě zajistil svému týmu cenný bod David Rýdl, jenž vyrovnal na konečných 2:2. Zkušený borec Radnických je tak zcela po zásluze v nominaci Deníku.

Dominik Tříska (Petřín Plzeň B): Záložní tým divizního Petřína prohrával ve šlágru 13. kola nejvyšší krajské soutěže na půdě Holýšova už 0:3, ale nevzdal se, zabral a vybojoval bod za remízu 3:3. Velkou měrou se o zmrtvýchvstání plzeňského celku zasloužil i mladý šikula Dominik Tříska, jenž dal dvě branky. Dvacetiletý fotbalista nejprve v 63. minutě snížil na 1:3, minutu před koncem pak vyrovnal na konečných 3:3.