Sportovní reportéři Deníku pro vás ve spolupráci s trenéry jednotlivých mužstev a dalšími odborníky přichystají vždy výběr pěti fotbalistů, kteří na sebe svým výkonem v daném kole nějakým (pozitivním) způsobem upozornili.

A vy pak hlasováním v naší anketě na našem webu (na konci článku) sami rozhodnete, kdo z nich se stane vítězem. S ním pak přineseme exkluzivní rozhovor. Svoje hlasy můžete posílat do středečních 23.59 hodin.

Nominace Deníku - nejlepší hráč 12. kola KPM

Jan Schimmer (Horní Bříza): Kapitán fotbalové Horní Břízy, brankář Jan Schimmer, předvedl v páteční předehrávce 12. kola krajského přeboru na půdě rezervního výběru plzeňského Petřína, který do té doby vládl celé soutěži, skvělý výkon. Ukázal několik bravurních zákroků, udržel čisté konto a výrazně tak přispěl k výhře svého týmu 2:0.

Tomáš Pekník (Košutka Plzeň): Trvalo to dlouho. Asi mnohem déle, než sami očekávali. Ale dočkali se. V sobotním utkání proti Baníku Stříbro se fotbalisté Košutky dočkali nejen první výhry v sezoně, ale také historicky prvního vítězství mezi elitou kraje. Soupeře plzeňský celek porazil v azylu v Ledcích 4:2, a to i díky Tomáši Pekníkovi, jenž dal dva góly.

Josef Kalabza (Nepomuk): Fotbalisté Nepomuku prohrávali v sobotním utkání 12. kola nejvyšší krajské soutěže na hřišti Slavoje Mýto už 1:3, ale nakonec si domů odvezli velice cenný bod za remízu 3:3. Jejich hrdinou se stal třiatřicetiletý Josef Kalabza, který v 62. minutě vstřelil kontaktní gól a čtvrt hodiny před koncem proměnil i nařízenou penaltu.

Marek Paul (Lhota): Lhota po minulém utkání v Mýtě (1:2) odvolala trenéra Petra Nyklese, na jehož místo usedli Martin Varga s Václavem Bezdičkou. A žlutočerní novou éru zahájili stylově, když v domácím prostředí přehráli Zruč 3:0. Dvě ze tří branek obstaral třiadvacetiletý Marek Paul, jenž se stal ústřední postavou Lhoty v cestě za třemi body.

Martin Hejduk (Vejprnice): I díky tomu, že Horní Bříza porazila béčko plzeňského Petřína 2:0, se do čela tabulky krajského přeboru probojovaly Vejprnice, které vyhrály na hřišti Okuly Nýrsko těsně 1:0 a prodloužily svoji sérii neporazitelnosti. Vítěznou branku na Klatovsku dal dvaadvacetiletý Martin Hejduk, jenž si nominaci v anketě Deníku jistě zaslouží.