Nelichotivou sérii ale svěřenci trenéra Pavla Šimsy a Jaromíra Myslivečka ukončili v nedělním duelu 11. kola nejvyšší krajské soutěže na půdě Zruče, kde zvítězili překvapivě hladce 3:0. „Řekl bych, že je to trošičku i zázrak, protože v týdnu nás trénovalo snad jen šest. Máme spoustu zraněných, někteří kluci byli ještě na zájezdu ve Skotsku a Irsku a chyběli nám. Byli jsme trošku úzkostlivější, protože už nám skutečně teče do bot. Navíc Zruč také nemá úplně moc bodů a potřebovala vyhrát. Nám se ale podařilo vstřelit první branku a to si myslím, že ovlivnilo celý zápas. Hráči zaslouží pochvalu, podali velmi bojovný výkon. Pokud bychom takhle hráli pořád, nemusíme se v dalších zápasech vůbec bát. Znovu se potvrdilo moje pravidlo, že bez bojovnosti nemůže žádný tým nikdy nic uhrát,“ říká jeden z trenérů Rapidu Plzeň Jaromír Mysliveček.

„Jsme moc šťastní, že jsme to zvládli. Já osobně jsem ani po sedmi porážkách v řadě nemohl moc spát,“ přiznává zkušený kormidelník, který ve Zruči nemohl počítat s vykartovaným brankářem Petrem Bekem. Šanci mezi tyčemi tak dostal teprve devatenáctiletý mladík Jiří Liška, který při svém debutu za áčko Rapidu podal spolehlivý výkon a udržel čisté konto.

„Jirka je mladý gólman, párkrát chytal za béčko, ale my jsme tentokrát neměli kam sáhnout. Pro něj to tedy byla premiéra v krajském přeboru mužů. Zruč sice neměla příliš vyložených šancí, ale on působil velmi klidným dojmem, navíc hráči hráli mnohem zodpovědněji směrem dozadu a moc mu tím pomohli,“ libuje si šestasedmdesátiletý Mysliveček, jenž si teď přeje jediné. „Příští zápas nás čeká doma Horní Bříza. Soupeř, se kterým nemáme v posledních letech úplně pozitivní bilanci. Ať už jsme hráli dobře nebo ne, většinou nás porazil. Nám ale nezbývá nic jiného než uspět. Kdybychom tento zápas nezvládli, tak by tři body ze Zruče úplně ztratily význam. Snad se nám podaří navázat na nedělní výkon ve Zruči,“ doufá trenérská legenda Mysliveček.

BODOVÝ ZISK PO DVOU DLOUHÝCH MĚSÍCÍCH

Doma sbírají body jak na běžícím páse. Venku to však taková sláva není. Fotbalisté třetiligových Domažlic si ale v tabulce zápasů mimo svůj stadion polepšili. V nedělním západočeském derby hraném v rámci 11. kola FORTUNA ČFL totiž uhráli na půdě karlovarské Slavie dva body a venku bodovali po dlouhých dvou měsících. Stejně jako plzeňskému Rapidu v krajském přeboru tak Chodům skončila negativní šňůra.