Tedy mužstvo, které tým trenéra Pavla Vaigla před rokem v pohárové soutěži po výsledku 2:2 a penaltovém rozstřelu vyřadilo.

A druholigového soka, který naposledy porazil doma Jihlavu 2:0 a v tabulce je šestý, uvítal kouč Jiskry i tentokrát. „I když máme soupeře z vyšší soutěže, tak se budeme snažit o to, abychom postoupili. Hlavně se pokusíme před našimi fanoušky odehrát dobrý zápas,“ uvedl Vaigl po losu.

Jeho tým letos v České fotbalové lize odehrál jen dva zápasy, oba byly pořádně divoké. Nejprve prohrál 2:3 v Písku, když nedotáhl tříbrankový náskok domácích.

Teď o víkendu vyhrál v Rakovníku 4:3, když opět brzy prohrával 0:2. Domácí zápasy s rezervami pražských S mají Domažlice odloženy.

Teď čeká Jiskru ve středu další zápas, ve 2. kole MOL Cupu hostí druholigové Ústí nad Labem. A na rozdíl od jiných týmů z nižších soutěží se nezalekne soupeře ani testů na covid-19. „Testy už máme za sebou. Já věřím, že všechno proběhne v pořádku a utkání se odehraje bez výraznějších komplikací,“ prohlásil šéf domažlické lavičky po utkání v Rakovníku.

Zdeněk Ondrášek.
Budu bojovat pro tým, slíbil Ondrášek v Plzni

V něm už využil čerstvou posilu, mladého obránce Dominika Fišera, jenž přišel těsně před zápasem z béčka Viktorie Plzeň. A pohárový zápas s Ústím bude dost možná ideální příležitostí vyzkoušet londýnskou posilu Davida Olaoye, jenž hrál i v Řecku a Norsku, odkud do Domažlic přišel.

„Vypadá dobře, ale potřebujeme ho vidět v zápase,“ uvedl k zahraniční akvizici kouč Pavel Vaigl.

Olaoye už hrál v sobotu za béčko v krajském přeboru. Na vítězství 7:0 nad Stříbrem se podílel dvěma góly a soupeře přiváděl k zoufalství.

Určitě má na vyšší soutěž.