Stejně jako v minulém kole doma proti Berounu svěřenci trenéra Jaromíra Šimra neuspěli při penaltách ani v Soběslavi. Bod navíc tak brali domácí. „Penalty nám na jaře nějak nejdou. Je to škoda, v naší situaci se hodí každý bod,“ povzdychl si trenér Jaromír Šimr.

Senco, bojující v divizi o záchranu, tak ze šesti možných bodů ve dvou jarních kolech získalo jen dva body.

„Budeme se muset na penalty v tréninku více zaměřit. Asi vyhlásím nějakou sázku,“ přemýšlí doubravecký kouč Jaromír Šimr, jak úspěšnost při penaltovém rozstřelu vylepšit.

On sám ve své aktivní kariéře penalty zahrával a byl úspěšný. „Pamatuji si, když jsem hrál v nizozemské lize ze Excelsior, bylo období, kdy jsem na penalty chodil pravidelně a dařilo se mi je proměňovat. V týmu byla konkurence, na penalty bylo určeno pět šest hráčů. Snažil jsem se uspět – kdyby se mi nedařilo, v dalším zápase by mě vystřídal někdo jiný,“ vzpomíná.

Kouče Doubravky mrzí, že jeho tým nezískal ve slibně rozehraném zápase tři body v normální hrací době. Plzeňanům k tomu chyběly pouhé tři minuty – Senco vedlo brankou Morávka od 48. minuty, domácí srovnali na 1:1 gólem v 87. minutě a ke slovu přišel už zmíněný penaltový rozstřel.

Průběh druhého poločasu podle kouče Senka výrazně ovlivnilo vyloučení kapitána Davida Nováka v 53. minutě. „Ano, David v souboji přišlápl protihráče, ale hned na červenou kartu to určitě nebylo. Jeho vyloučení bylo nesmyslné,“ míní Jaromír Šimr.

Doubravka i v deseti soupeři dlouho vzdorovala, výhru však neuhájila. „Od vyloučení jsme se soustředili hlavně na defenzivu. Už to vypadalo, že těsný náskok uhájíme, ale po prohraném souboji na kraji hřiště jsme inkasovali,“ litoval kouč.

Body naštěstí pro Senko ztrácejí i soupeři, kteří jsou v tabulce v těsné blízkosti. „My se ale musíme ohlížet sami na sebe a sbírat body,“ má jasno Jaromír Šimr.