A fotbalisté Rokycan tyto predikce potvrdili již v prvním kole, ve kterém doma porazili Čížovou, jednoho z největších favoritů na postup, těsně 1:0. O cenné výhře party trenéra Milana Dejmka rozhodl pět minut před koncem střídající útočník Kroc.

„Musíme si ale přiznat, že se vítězství nerodilo vůbec lehce. Na začátku utkání jsem na hráčích viděl určitou dávku nervozity, která náš výkon značně ovlivnila. Míče nám odskakovaly od nohy, nebyli jsme přesní v kombinaci, hodně a zbytečně jsme kazili,“ poznamenal rokycanský trenér Milan Dejmek.

Čížová byla v úvodu lepším týmem, ale ani jednou pořádně neohrozila branku gólmana Houdka. „Za to musím kluky pochválit. I když se nám ze začátku příliš nedařilo, tak jsme soupeře do výraznějších příležitostí nepustili,“ liboval si zkušený trenér Dejmek.

Postupem času se Rokycany zmátořily a nebezpečně začaly vystrkovat růžky. „Bylo důležité, že jsme začátek přežili bez inkasované branky. Čížová má zkušené mužstvo. V jejich týmu působí ligou otřískaní hráči jako Janda, Jirouš nebo Nečas. Zhruba po dvaceti minutách jsme hru vyrovnali a začali zlobit také my,“ pokračoval v hodnocení kouč vítězných Rokycan.

Velmi slušná divácká návštěva ale v Husových sadech branku v prvních pětačtyřiceti minutách neviděla, a tak bylo utkání ve druhém dějství naprosto otevřené. „Soupeř k nám přijel pouze ve dvanácti lidech do pole a toho jsme chtěli využít. Chtěli jsme Čížovou uštvat, což se nám myslím povedlo. Ve druhém poločase jsme byli podle mého názoru trošku lepší,“ tvrdí Dejmek.

Ten i více než tři stovky diváků museli na gól čekat až do 85. minuty. K radosti většiny na stadionu padla branka do sítě Čížové. Autorem trefy byl nakonec označen mladý forvard David Kroc. „Už předtím jsme si vytvořili několik zajímavých příležitostí, které mohly skončit gólem, ale bohužel jsme je nedali. A pak přišla střela, kterou David tečoval a my se mohli radovat,“ popsal šťastnou trefu svého svěřence spokojený kouč Dejmek, jenž i přesto, že byl zápas dlouho bez branek, do poslední chvíle týmu věřil. „Věřil jsem, že vyhrajeme. Navíc mi během druhé půle blesklo hlavou to, že utkání určitě rozhodne nějaká šmudla. To se také nakonec stalo,“ culil se trenér.

Rokycany tak vstoupily do soutěže divizní elity tím nejlepším možným způsobem. „Na úvod nás čekal velmi těžký soupeř. O to víc jsme rádi, že jsme vybojovali tři body. Podle mě zápas rozhodla naše větší chuť po třech bodech,“ míní Dejmek.

V příštím kole hraje jeho parta na půdě dalšího favorita – derby v Přešticích. „Přeštice v prvním kole vyhrály 5:0, jsou jasným favoritem. Ale my jsme teď také vyhráli, do Přeštic můžeme jet s čistou hlavou. Věřím, že domácí potrápíme,“ dodal odhodlaně Milan Dejmek.