„Do fotbalu jsem byl už odmalička blázen a bylo mi jedno, kde hraji, ale nejčastěji jsem nastupoval na pozici obránce,“ vypráví vysoký člen SK Petřín Plzeň. Zlom v jeho kariéře přišel ve dvanácti letech. „Do branky jsem se dostal až na Viktorce, kam jsem přišel do kategorie U12. No a v bráně jsem už zůstal,“ culí se.

V mládežnických výběrech nejúspěšnějšího českého klubu poslední dekády působil čtyři roky. „Poté jsem se přesunul zpátky na Rapid, kde jsem hrál rok a půl, následovalo šest měsíců na Doubravce a nyní jsem na Petříně. Teď tady začínám pátou sezonu,“ vypočítává.

Radek Vodrážka.
Věřím, že budeme nahoře, říká před startem divize šéf fotbalového Petřína

Na novou sezonu se po posledních dvou koronavirem zpackaných sezonách těší a doufá, že průběh nadcházejícího ročníku bude už bezproblémový. „Myslím si, že máme docela slušně našlapaný tým a rozhodně se v divizní soutěži neztratíme. Můj osobní cíl je být co nejvíce prospěšný týmu, chci pomoci dosáhnout našich plánů,“ vykládá.

A jaké jsou vlastně cíle celého klubu podle Vojtěcha Suchého? „Ty máme jasné. Chceme skončit co nejvýše s áčkem v divizi i B-týmem v I. A třídě, u kterého by byl nepostup do vyšší soutěže zklamáním,“ má jasno.

Vojtěch Suchý.Vojtěch Suchý.Zdroj: Deník/Martin Mangl

Má to však jednu podmínku; fotbalový ročník nesmí opět předčasně ukončit vyšší moc. „Já mám ale pocit, že tuhle sezonu už konečně dohrajeme. Možná to bude složitější o to, že hráči budou muset být pravidelně testováni na covid nebo očkovaní, ale snad se podaří soutěž dohrát,“ zůstává Suchý optimistou.

V sestavě hlavního týmu působícího v divizi by se měl opět pravidelně střídat s gólmanským kolegou Pavlem Hrabačkou – rivalem, ale i kamarádem.

„S Hráběm jsme dobří parťáci. Rozumíme si a zkušenosti máme víceméně stejné. Na tréninku i mimo něj mezi námi panuje pohoda. A tak to má být,“ libuje si. „Samozřejmě že konkurence je mezi námi cítit, to určitě, ale je to jen dobře. Oba nás to totiž nutí více pracovat a snažit se,“ vysvětluje vztahy s Pavlem Hrabačkou.

Trenér Stanislav Purkart.
Cíle Přeštic zůstávají stejné. Chceme postoupit do třetí ligy, hlásí Purkart

A jak už sám na začátku nastínil, Suchý cítí, že tým je našlapaný a v divizi se neztratí. Možná za to může i tvrdá příprava, která byla kvůli pandemii jiná, delší… „Takhle dlouhou přípravu jsem ještě neměl. Bylo to náročné, ale spíš psychicky. Donutit se chodit na tréninky a dávat do nich vše, když víte, nebo spíš nevíte, kdy budete hrát další zápas, bylo vyčerpávající. Ale člověk si rychle zvykl a nějak se to zvládlo,“ říká Suchý, který na dlouhém období plného běhání našel i klady.

Vojtěch Suchý.Vojtěch Suchý.Zdroj: Vlaďka Štychová

„Pro tým to bylo možná i dobře, že byl čas se sehrát a celkově se líp poznat na hřišti i mimo něj. Kabina se víc semkla a také noví kluci z dorostu měli více času a možností do týmu proniknout,“ dodává gólman s tím, že snad to bude v sezoně znát. Třeba hned v prvním zápase nového ročníku doma proti Chebu (hraje se v sobotu v 10.15 hodin).

Postřekov - Klatovy 2:6.
FOTO: Klatovy s trenérem na stoperu zvítězily. Všechno mě bolí, smál se Hoffmann