„Potřebujeme teď o víkendu porazit doma Klatovy,“ zmínil 48letý trenér Pavel Vaigl sobotní mač s předposledními Klatovy, který má v areálu Senka výkop v sobotu od 17 hodin.

Nový kouč byl už po příchodu na Doubravku opatrný, i když si přál, aby jeho tým míchal kartami v popředí tabulky. Jako by tušil, že ho čeká hodně práce. A potvrzuje se to. Proto se zraky všech upínají k utkání s Klatovy, které může dodat klid.

Sobotní soupeř divizi téměř jistě opustí a spolu s ním i poslední Tachov. Už to vyvolá poprask v krajských soutěžích, protože od toho se odvíjí sestupy i tam. A nedej bože, kdyby měl jít dolů ještě třetí tým z divize. Stejně bodů (30) jako Senco má totiž i béčko domažlické Jiskry, na třetím sestupovém místě je béčko Příbrami se 26 body.

Klatovy (v červených dresech) se už smiřují se sestupem do krajského přeboru. Naposledy podlehl tým z Pošumaví Komárovu (v modrých dresech) 1:3.
OHLASY Z DIVIZE: Petřín rozdrtil Příbram a mohl slavit postup

A právě nedohraný zápas s chodským týmem má Doubravka jako trumf v rukávu, tři body pravděpodobně získá jeho kontumací ve svůj prospěch. Záchrana divize je tak relativně blízko, ale o spokojenosti nemůže být řeč.

„Už jsem seděl s vedením klubu a musím říct, že kritiku, kterou jsem, slyšel beru. Cítím se za situaci zodpovědný, protože jsem ten tým skládal,“ kál se trenér Vaigl. „I já jsem si představoval, že budeme v tabulce výš,“ doplnil a zkoušel odhalit i příčiny současného stavu.

„V létě jsme přivedli hodně nových hráčů. Něco se povedlo, něco méně. Navíc chvíli trvalo, než si všechno sedlo. Nejvíc ztrácíme remízami,“ popisoval kouč Senka. Ano, těch má tým z Doubravky suverénně nejvíc z celé divizní skupiny A, přesně dvanáct.

Trenér Radek Vodrážka se raduje z postupu plzeňského SK Petřín do České fotbalové ligy.
Půjdeme dál cestou odchovanců, potvrdil kouč Petřína po postupu. Co ještě řekl?

Nejlepší zápasy odehráli podle kouče jeho svěřenci s postupujícím Petřínem, s nímž remizovali na podzim venku (1:1) a na jaře doma (2:2). „Na Petřín posílám gratulaci k postupu. Zaslouží si ho za to, jak jasně divizi vyhráli,“ vzkázal městskému rivalovi a vrátil se ke svému týmu. „Když jsme byli favorit, dělalo nám problémy vítězit,“ přiznal.

Budoucnost klubu, kde pracuje i ve výkonném výboru, však vidí světle. „Máme teď velice silný dorost U19. Byli sice na padáka, ale konec sezony mají perfektní. Chodím se na ně koukat, některé kluky mám i v tréninku,“ popisoval s tím, že mladý Marek Vlk naskočil při absenci zkušenějších stoperů už v minulém kole na hřišti pražské Aritmy.

„Já doufám, že Klatovy porazíme, zachráníme se a budeme moct zkoušet další mladé. Chceme je víc zapojovat, máme dalších až pět kluků, kteří na to mají. V létě je vezmeme do přípravy, budou mít šanci poprat se o divizi,“ doplnil Pavel Vaigl.

„Postupně chceme dostat Senco výš, máme tady skvělý areál, teď se daří i mládeži. Do tří čtyř let bychom se chtěli pohybovat na úplné špici divize,“ naznačil na závěr povídání, že ambice klubu z Doubravky zůstávají vysoké.

Bude jednou následovat Petřín?