Fotbalisté plzeňské Doubravky ale vstali z mrtvých a poprvé na jaře mohli po zápase v kabině spustit vítězný chorál. Na půdě západočeského rivala družina trenéra Jaromíra Šimra slavila důležité tři body za výhru 2:1.

„Kluci ukázali charakter, zabrali jsme a povedlo se nám po nepříliš povedeném prvním poločase utkání otočit,“ hodnotil duel na hřišti podobně trápícího se Tachova kouč plzeňské Doubravky Jaromír Šimr.

Trenér, jenž ve své aktivní hráčské kariéře ochutnal specifické prostředí nizozemské ligy, věří, že obrat na půdě Tachova může jeho tým nastartovat k lepším zítřkům. „To věřím. Výhra nás může nastartovat do dalších zápasů. V Tachově se nikdy nehraje dobře, ale my jsme potřebovali nutně bodovat, abychom odčinili nejen poslední utkání s Dobříší, ale celý začátek jara. Nechtěli jsme se v tabulce ještě více propadnout. Jsme v situaci, kdy se musíme dívat hlavně sami na sebe a sbírat body tak, abychom se zachránili,“ uvědomuje si kouč Šimr.

PETŘÍN ODMÍTL ZTRÁTU V ZÁVĚRU UTKÁNÍ

V bodových dostizích s vedoucími Rokycany měli namále. Nakonec ale s lídrem krajského přeboru fotbalisté Petřína udrželi kontakt.

A to díky sobotní výhře 1:0 na hřišti Nýrska. Vítěznou branku vstřelil tým z plzeňských Slovan pět minut před koncem. A na následných oslavách hráčů bylo vidět, jak moc důležitá trefa to byla. „Jsme moc rádi. Bylo to těžké utkání, byť si myslím, že zejména za hru v prvním poločase jsme si tři body rozhodně zasloužili. Branku jsme ale nedali a Nýrsko vycítilo šanci. Svou špatnou produktivitou jsme jim dali čuchnout,“ ulevil si trenér Petřína Radek Vodrážka.