„Kluci dostali v týdnu pořádný záhul, byl to pro ně dost náročný týden, takže jsme do Postřekova jeli zahrát si hlavně fotbal,“ poukázal trenér Radek Vodrážka, který kádr rozdělil na dvě party, z nichž každá odehrála jeden zápas. „Jsem samozřejmě rád, že jsme zvítězili, nicméně sobotní utkání s Tlumačovem mi docela otevřelo oči. Po středeční remíze s Přešticemi jsme dostali trošku ránu, spadli jsme z hrušky zpátky na zem,“ posteskl si zkušený lodivod.

41. ročník Memoriálu Josefa Šerlovského - sobotní zápasy.41. ročník Memoriálu Josefa Šerlovského: Tlumačov - Petřín Plzeň 1:2 po pen.Zdroj: Jiří Pojar

„Sice jsme měli územní převahu, ale Tlumačov dobře bránil a my moc šancí vlastně ani neměli. A když už jsme dali branku, soupeř dvě minuty před koncem vyrovnal z pokutového kopu,“ popisoval kouč Vodrážka utkání s týmem z nižší soutěže. Těší jej výhra na turnaji, ale mrzí zranění Hellera. „Vypadá to, že bude mimo hru čtrnáct dní a start nové sezony nestihne. Kluci z Tlumačova ho asi v desáté vteřině zbytečně přejeli,“ zlobil se Vodrážka.

Nyní čeká jeho tým před ostrým startem nové sezony už pouze generálka v podobě střetu v rámci předkola MOL Cupu, kdy Petřín Plzeň nastoupí už v sobotu dopoledne v Kolodějích u Prahy proti diviznímu SK Újezd Praha 4.

Trenér fotbalistů divizního FC Rokycany Milan Dejmek.
Rokycany zdolaly Dobříš. Dejmka mrzí hluché pasáže a ještě vyhlíží posily

„O soupeři toho moc nevíme, navíc na zápas ani nebudeme kompletní, ale naším cílem je rozhodně postup,“ hlásí odhodlaně trenér plzeňského družstva s tím, že pohárové utkání bere jako plnohodnotný mistrovský souboj.

Fotbalisté zálohy Viktorie Plzeň (na archivním snímku hráči v červeno-modrých dresech v zápase proti Písku) porazili divizní Katovice na jejich hřišti 2:1.
VIDEO: Béčko Viktorie zůstává v letní přípravě neporažené, teď přehrálo Katovice