Luboši Vašicovi nebyla prodloužena smlouva a přeštické vedení našlo již náhradu. Na jih Plzeňska se přesouvá zkušený lodivod Stanislav Purkart, který dosud trénoval v Mariánských Lázních.

„Rozhodli jsme se jít jinou cestou. Trenéru Vašicovi děkujeme za vydařenou sezonu, odvedl u nás velký kus práce,“ řekl hlavní sponzor přeštického klubu Radek Kozák, který se netají smělými cíli.

„Do dvou let bychom chtěli postoupit, abychom oslavili 100 let založení klubu ve třetí lize. Přes léto chceme tým ještě zkvalitnit. Vyhlédnuté máme tři posily,“ odtajnil Radek Kozák.

Přeštice přebudovaly před začátkem sezony tým. Sázka na nadějné mladíky, kteří prošli plzeňskou Viktorií, přinesla ovoce.

„Trvalo nějakou dobu, než si vše sedlo. Někteří hráči toho v předchozích klubech příliš neodehráli a potřebovali se dostat do herní pohody. Jarní část jsme nezačali dobře, ale postupně se výkony zlepšovaly a nakonec jsme skončili na pěkném čtvrtém místě,“ hodnotil sezonu již bývalý trenér Přeštic Luboš Vašica, který strávil na lavičce Přeštic jednu sezonu.

„Samozřejmě se mi neodcházelo lehce, protože se za rok v Přešticích vybudoval dobrý tým. Ale i to fotbalový život přináší,“ řekl smířlivě Luboš Vašica.

Od nového divizního ročníku povede přeštické fotbalisty Stanislav Purkart. Zkušený harcovník má za sebou nespočet trenérských štací napříč všemi soutěžemi.

„Je to pro mě nová výzva. Přeštice mají jeden z nejkvalitnějších týmů v divizi a patří k ambiciózním celkům. Láká mě navíc i práce s mladými fotbalisty, kteří prošli Viktorií Plzeň,“ prozradil nový trenér Přeštic Stanislav Purkart.

DOUBRAVKA ZAŽILA SKVĚLÉ JARO

Po podzimu malovala většina lidí, kteří se pohybují v nižších soutěží, Doubravce čerta na zeď.

SENCU nevyšla první polovina sezony a po špatnému vstupu do jarní části to s plzeňským celkem nevypadalo dobře. Poté však svěřenci již bývalého trenéra Jaromíra Šimra nečekaně ožili a po skvělých výsledcích se vyšvihli až na konečné šesté místo.

„Je to pro nás takové zadostiučinění. Příliš nám nikdo nevěřil a viděli nás na sestup. My jsme se ale zvedli a zažili jsme fantastické jaro. Do týmu se navíc zabudovali další mladí hráči, což je naším hlavním cílem,“ mohl být spokojený Jaromír Šimr, který se vrací po roce zpět k mládeži.

Uvolněnou pozici zaujme kouč Zbyněk Krejčí, jenž doposud působil u dorostu SENCA. „S Jardou jsme byli domluvení jen na jeden rok a chceme nadále pokračovat v začleňování mladých hráčů. Zbyněk Kočí byl proto pro nás logická volba. Co se týče změn v kádru, na to je ještě brzy,“ řekl funkcionář Doubravky Dan Boček.

DRAVÝ PETŘÍN JE ZPĚT MEZI DIVIZNÍ ELITOU

Po čtvrté za posledních šest let postoupili fotbalisté Petřína do divize. Tentokrát byla však cesta k prvenství mezi krajskými celky trnitější než v předchozích letech.

Plzeňský tým, který se pyšní skvělou mládeží, dlouho díval na Rokycany zezadu, ale nakonec je v závěru soutěže předstihl.

„Hráčům jsem říkal, že šance na první místo stále je. Rokycany měly těžký závěr soutěže, což se potvrdilo i výsledkově. Skončili jsme první, o to cennější je postup,“ potěšilo trenéra Petřína Radka Vodrážku, který věří, že jeho tým nepoputuje po sezoně zpět do kraje.

„Kvalitnější tým jsme dosud neměli. Dorostli nám další mladí hráči a je opravdu velká konkurence. Pokud teď se neudržíme v divizi, tak už asi nikdy,“ má jasno lodivod Petřína, který má sice v kádru přes třicet hráčů, jedno bolavé místo se však najde.

„Sháníme stopera. Venca Světlík se zranil a vypadá to na dlouhou pauzu. Jinak máme opravdu hodně hráčů a nebude snadné to poskládat,“ má paradoxně opačný problém než většina týmů trenér Vodrážka.