„Je to skvělé. Už je to nějaká doba, co jsem dal naposledy hattrick. Navíc je to o to lepší, že mi to tam napadalo zrovna v derby se SENCEM,“ culil se šikovný útočník, jenž vstřelil tři branky poprvé v dospělém fotbale. „Je to můj první hattrick mezi dospělými a určitě mě to bude něco stát. Jen zatím nevím kolik,“ dodal dvacetiletý forvard Petřína.

Doubravka držela krok s Petřínem pouze prvních dvacet minut. Následně hosté přidali a do poločasu odskočili na rozdíl dvou branek. „Upřímně jsme čekali větší odpor. Na druhou stranu jsme odehráli super zápas. Předvedli jsme koncentrovaný výkon. Přidali jsme do toho srdíčko a cítil jsem na týmu velkou chuť vyhrát,“ vysvětloval Zdeněk Šimáně.

Fotbalista Lukáš Čížek (na archivním snímku hráč v červeném dresu Tachova) prožil výživný víkend.
Šel jsem do rizika a bohužel to takhle trefil, říká Čížek o vlastním gólu

Petřínští vstoupili do nového divizního ročníku na jedničku. Ze dvou zápasů vytěžili plný šestibodový zisk. „Je to úplně jiný začátek než loňská sezona. To jsme teprve v sedmém kole vyhráli první zápas a nevypadalo to s námi moc dobře. Letos dva zápasy, dvě výhry. Sice nám k tomu v minulém zápase pomohlo i štěstíčko, ale i to k tomu patří,“ usmívá se petřínský odchovanec.

O tom, že by plzeňský celek mohl v letošní sezoně pomýšlet na vyšší příčky, napovědělo již přípravné období, v němž Petřín dokázal zaskočit i těžké soupeře. „Povedlo se nám vyhrát Memoriál Matěje Strejčka, kde jsme se dost sehráli, a pomohlo nám to i v tom, jak nás vnímají soupeři. Jsme rádi za šest bodů v prvních dvou kolech a doufáme, že to takhle půjde dál a budeme bojovat o nejvyšší příčky,“ přál by si Zdeněk Šimáně, jenž se po hattricku vyhoupl v tabulce kanonýrů na první místo, o které se dělí s přeštickým Arzbergerem a katovickým Uherem.

Nýrsko (v černém) prohrálo s Holýšovem.
Souboj černých koní pro sebe urvala Lhota. Vejprnice znovu vyhrály