Mezi hlavní taháky pátého kola divizní skupiny A bude bezpochyby patřit sobotní souboj fotbalistů Rokycan proti okresnímu rivalovi z Mýta. Rokycany se po čtyřech odehraných kolech nacházejí se ziskem devíti bodů na čtvrtém místě tabulky. Mýto má o tři body méně a patří mu devátá příčka.

„To ale neznamená, že jsme favoritem. Je to derby, a to má vždy pikantní náboj, naopak nemá favorita. Je to zkrátka padesát na padesát,“ míní trenér rokycanského výběru Milan Dejmek, jenž ví, že jeho tým v cestě za úspěchem čeká těžká práce. „Rozhodně. Mýto má kvalitní kádr, před sezonou dobře posílili. Navíc, pokud už bude mít k dispozici Michala Holého, bude zase o něco nebezpečnější. My bychom ale rádi potvrdili vítězství z Klatov,“ přeje si.

Vyrovnaný souboj vyhlíží také trenér Slavoje Mýto Luboš Vašica. „Nemyslím, že to bude nějaký otevřený fotbal. Naopak. Očekávám opatrné utkání, hlavně ze začátku,“ myslí si mýtský trenér, jenž bude v derby postrádat dva klíčové hráče. „Chybět bude z osobních důvodů Martin Buršík, který se v poslední době rozehrál do velice solidní formy, a pak také Petr Štych, jenž je po zranění paty. Do zápasu určitě nezasáhne,“ prozradil šéf Mýta.

„Ale máme vyrovnaný kádr, alespoň dostanou příležitost hráči, kteří tolik nehrají. Uvidíme, jak to nakonec dopadne, oba týmy budou chtít získat nějaké body a podle mě je ukořistí ten šťastnější,“ dodal zkušený lodivod.

Utkání na stadionu v Husových sadech začíná v 17.00 hodin. Kromě líté bitvy rivalů se očekává také souboj hlasivek fanoušků obou týmů. Kdo bude mít navrch?