Pro oko západočeského fanouška bude jistě nejatraktivnější sobotní boj mezi Přešticemi a Petřínem. Oba týmy se aktuálně nacházejí ve zcela odlišném rozpoložení. Přeštice jsou první, během úvodních pěti kol ztratily jen bod a inkasovaly jedinou branku. Zato tým ze čtvrtého největšího města republiky se zatím trápí a je poslední. Jenže, derby zpravidla nemívá favorita a pak; vzpomínáte na letní vzájemné přípravné utkání ? Petřín v něm zvítězil hladce 3:0.

„Jenomže to byla jen příprava. My jsme tohle utkání odehráli ve dvanácti třinácti lidech, zatímco soupeř na nás vystřídal dvě kompletní jedenáctky,“ podotkl trenér Přeštic Stanislav Purkart. „Myslím si, že tentokrát to bude úplně odlišné utkání. Je to derby, hráči se navzájem znají, motivace bude určitě vyšší než v jiných zápasech. Pro nás se ale nic nemění. Hrajeme doma a chceme před vlastními fanoušky zvítězit,“ říká kouč Purkart.

Uspět však chtějí i v táboře fotbalového klubu ze Slovan. „Určitě nás v Přešticích čeká těžké utkání, ale nám je víceméně jedno, s kým hrajeme. V posledním utkání s Čížovou jsme si dokázali, že fotbal hrát umíme i proti silnějším soupeřům. Možná je pro nás lepší, že teď hrajeme v Přešticích než kdybychom jeli třeba znovu do Jindřichova Hradce,“ myslí si kouč Petřína Radek Vodrážka.

„Jsme ve složité situaci. Zatím jsme získali jediný bod, takže musíme vyhrát. A my do Přeštic s tímto cílem pojedeme, na něco jiného ani pomýšlet nemůžeme. Samozřejmě, že Přeštice jsou první a vezou se na vítězné vlně, ale my je chceme srazit,“ dodává plzeňský lodivod.