Svěřenci přeštického trenéra Stanislava Purkarta, kteří po podzimu vládnou elitní skupině čtvrté nejvyšší domácí soutěže, se do svého soupeře z Pošumaví pustili s vervou a už v prvním poločase rozhodli o své výhře. Vstřelili totiž pět branek, na které protivník ve druhé půli nedokázal reagovat.

„Zejména s výkonem v prvním poločase jsem velmi spokojený. Hráli jsme po větru, díky němuž se nám hrálo lépe než soupeři. Jsem rád, že jsme narazili právě na tým, který hraje také divizi, protože nám to ukázalo, jestli cesta, kterou jsme se vydali, je správná. A jsem rád, že správná je. Dobře jsme kombinovali, vytvářeli si šance a stříleli góly, “ pochvaloval si trenér přeštického výběru.

Ve druhém poločase už branka nepadla. Přeštickým borcům to ale vadit nemuselo. „Ve druhém dějství už to z naší strany nebylo tak dobré. I přesto jsme si ale vytvořili tři šance, které jsme mohli dotáhnout k dalšímu gólu,“ říkal kouč Purkart.

Pikantní utkání (první poločas) odehrál brankář Přeštic Jaroslav Rojík, který do týmu z jihu Plzeňska přišel před pár dny právě z Klatov, kde působil dlouhých pět sezon. „Věděli jsme, co v Jardovi je, proto jsme ho k nám přivedli. Máme teď velice kvalitní gólmany, ale také pěkně zamotanou hlavu, koho postavit v prvním jarním kole,“ přiznal přeštický lodivod.

Ještě předtím se však Přeštice v generálce utkají s Olympií Březová. Zápas se odehraje v sobotu v Plzni na Doubravce ve 14.00 hodin. „Teď jsme ještě chtěli vidět všechny kluky odehrát alespoň poločas. Proti Březové už ale budeme cílit na optimální sestavu, která by měla vyběhnout v prvním ostrém zápase proti Mariánským Lázním,“ uzavřel spokojený trenér Stanislav Purkart.

FK ROBSTAV Přeštice - SK Klatovy 1898 5:0

Poločas: 5:0. Branky: Arzberger 2, Šmídl, Přibáň, Kraml. Hřiště: UMT SENCO Doubravka.