Fotbalistům plzeňského Senka patří po polovině aktuálního ročníku až třinácté místo. A to je zklamání. Přitom začátek čtvrté nejvyšší domácí soutěže nenaznačoval, že by se Doubravka letos měla bít o záchranu. Z prvních čtyř duelů vyválčili svěřenci trenéra Jaromíra Šimra, který převzal áčko plzeňského klubu teprve v létě, hned osm bodů. Jenže pak přišel strmý pád. Plzeňané z deseti dalších zápasů vyhráli jen jednou. A to je v divizní konkurenci málo.

„Mám z toho rozporuplné pocity. Začátek byl dobrý, jenže pak přišla série několika porážek. Troufnu si říct, že herně jsme na podzim kromě pár výpadků nezklamali. Chtěli jsme hrát fotbal. Soupeře, až na pár výjimek, jsme přehrávali, ale trápila nás produktivita, neskutečně,“ smutní trenér Senka Jaromír Šimr. „Například zápasy v Dobříši nebo Hořovicku, ty mě mrzí. Byli jsme tam lepší, ale nakonec odjeli s prázdnou. Je zvláštní odjíždět ze hřišť soupeřů s tím, že vás domácí funkcionáři i diváci chválí za předvedený výkon,“ pokračuje trenér Doubravky.

„Sami jsme naopak dělali hloupé chyby, za které nás soupeři bez milosti potrestali,“ říká velmi zklamaně. Pravda, Doubravce chybí gólový zabiják. Jen dvaadvacet vstřelených gólů je toho patřičným důkazem. „Náš nejlepší střelec byl na podzim záložník. Od útočníků očekáváme větší gólový příspěvek. Na druhou stranu, dokázali jsme si, že fotbal hrát umíme a šance si dokážeme vytvořit. Přes zimu pořádně potrénujeme a já pevně věřím, že se to všechno už konečně zlomí,“ dodává na závěr doubravecký trenér, jehož tým začíná tvrdý zimní dril v polovině ledna. A kromě klasických přípravných zápasů se také zúčastní tradičního domácího Memoriálu Josefa Ibermajera.