Jak už bývá v tomto plzeňském klubu zvykem, začalo se pořádně zostra. Trenéři na nic nečekali a svým hráčům na úvod naordinovali několik desítek kilometrů. Ti je poctivě hltali, dostali do sebe potřebný základ pro další fázi přípravy a někteří shodili i přebytečná kila, která nabrali během období klidu a míru – Vánoc. „Ten první týden ale až tolik náročný nebyl. Samozřejmě, že jsme dost běhali, kromě víkendu jsme trénovali úplně každý den, ale všechno to bylo formou různých her,“ říká Radek Vodrážka.

To hlavní čeká na borce jedenáctého týmu podzimní části divizní skupiny A následující dva týdny. „V úvodním týdnu bylo naším cílem do všech hráčů dostat nějaký základ, ze kterého budou čerpat následující dva týdny, kde trošku přitlačíme na pilu,“ pokračuje s úsměvem kouč Petřína.

Dřina, dřina a zase dřina. Letošní zimní dril se ale od těch předchozích na Petříně přece jen v něčem liší. První přípravný zápas totiž Petřín sehraje až 28. ledna proti mladšímu dorostu Viktorie Plzeň. „Chtěli jsme plán přípravy celkově trošku pozměnit, upravit. A právě tohle je jedna z věcí, která nám do něj celkem pasovala. Proto hrajeme první přípravný zápas až po čtyřech týdnech,“ vysvětluje Vodrážka.

Libuše Škvařilová během uvedení do Dvorany slávy hejtmana Plzeňského kraje.  
Málo funkcionářek? Je to i o pohodlnosti žen, tvrdí Libuše Škvařilová

Ale není to tak, že by si Západočeši před startem jara nezahráli. Naopak. Na programu je devět přípravných duelů a minimálně jedno utkání v krajském poháru. Petřín se v zimě mimo sedmnáctky Viktorie utká třeba s Domažlicemi, Komárovem, ale také Nýrskem, Stříbrem nebo Černicemi.

POUZE DROBNÉ ZMĚNY

Trenérský štáb tradičního klubu z plzeňských Slovan mohl v prvním týdnu počítat s téměř kompletním kádrem. Kouč Vodrážka navíc s úlevou hovořil o přínosu umělé trávy, která na Petříně vyrostla poměrně nedávno. „Je to pro nás velká výhoda. Pořád se bavíme o tom, že generace, která u nás je trošku déle, pamatuje zimní přípravy někde v parcích či na sídlištích. Oproti předchozím sezonám je vlastní hřiště s umělým povrchem příjemnou změnou,“ pochvaluje si Vodrážka.

„Co se týče hráčského kádru, tak ten je téměř totožný s tím, který jsme měli na podzim. Daniel Černý odešel zpátky do Domažlic, jedná se o odchodu Lávičky, jenž u nás z důvodu velké konkurence ve středu zálohy moc nehrál, do Mýta a nyní jsme také bez Michala Provoda, který je aktuálně na kukačce v Dukle Praha,“ prozradil zkušený trenér Petřína.

Příchody jsou naopak v nedohlednu. „Posilovat nechceme, druhá polovina podzimu nám ukázala, že na tom nejsme špatně a máme dobré hráče. Je ale možné, že se k nám vrátí jeden z hráčů, kterého máme na hostování. Asi Huml,“ dodává kouč.

SK Petřín Plzeň - plán přípravy

23. až 26. ledna: soustředění v Sušici, 28. ledna: Petřín – Viktoria Plzeň U17, 29. ledna: Petřín U19 – Petřín, 5. února: Petřín B – Malesice (1. kolo poháru PKFS), 8. února: Petřín – Komárov, Petřín – Bolevec, 15. února: Petřín – Chotíkov, Petřín – Nýrsko, 22. února: Petřín – Domažlice, 29. února: Petřín – Černice, Petřín – Stříbro.

Pozn.: časy jednotlivých zápasů budou upřesněny. Podrobnější informace najdete na stránkách www.skpetrinplzen.cz.